دستفروشان مواد غذایی در بهارستان جمع آوری می شوند/ حفظ سلامت دانش آموزان در دستورکار مسئولان بهارستانی قرار گرفت

همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، فعالیت دستفروشان دوره گرد مواد غذایی نیز در شهرستان بهارستان افزایش یافته است که این موضوع سلامت دانش آموزان را تهدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فعالیت دستفروشان دوره گرد مواد غذایی همیشه به دلیل عدم رعایت موارد بهداشت در تولید محصولاتشان، نگران کننده بوده و می باشد که فعالیت این قشر همزمان با آغاز سال تحصیلی در اغلب نقاط کشور بیشتر می شود که این موضوع اغلب با نارضایتی والدین دانش آموزان همراه است، چراکه در اکثر موارد مصرف مواد غذایی دستفروشان دوره گرد، باعث بروز بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های گوارشی در بین دانش آموزان می شود.

متاسفانه این افراد در شهرستان بهارستان نیز فعالیت گسترده‌ای دارند و با عبور از مقابل درب مدارس شهرستان با چرخ‌های دستفروشانی که آب زرشک، آب آلبالو، لواشک، یخمک و… می فروشند مواجه می شود، که البته تقریباً تمامی این مواد خوراکی توسط خود این افراد تهیه شده است و علاوه‌بر عدم رعایت نکات بهداشتی در تولید آن‌ها، محتویات غیربهداشتی و خطرناکی نیز دارند که می تواند به سلامت دانش آموزان صدمات شدیدی بزند.

بنابر همین دلایل در سال جاری بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان اقدام به افزایش نظارت‌های خود در اطراف مدارس کرده‌اند، تا از سلامت دانش آموزان بهارستانی مراقبت نمایند.

گفتنی است که این تشدی نظارت از روز سه شنبه دهم مهرماه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، که در طول این نظارت‌ها، بازرسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با همکاری مأمورین شهرداری شهرگلستان اقدام به جمع آوری دستفروشان مواد غذایی نمودند.

درپایان لازم به ذکر است که این دستفروشان اقدام به عرضه مواد غذایی غیربهداشتی نظیر آب زرشک، شربت، یخ در بهشت و ساندویچ می نمودند، که هیچگونه موارد بهداشتی در تهیه آن‌ها رعایت نشده بود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.