خطیب نماز جمعه بخش گلستان:

در شهرستان بهارستان دارالقرآن مناسبی وجود ندارد

امام جمعه بخش گلستان  گفت: در شهرستان بهارستان با ۷۰۰هزار نفر جمعیت یک مرکز قرآنی و یک دارالقرآن مناسب وجود ندارد و این عیب بزرگی است.

به گزارش بهارستانه، حجت الاسلام و المسلمین نورپور در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی این هفته گلستان با اشاره احادیث پیامبر اکرم(ص) در خصوص تقوا گفتند:شما برادران و خواهران دینی خودم را به تقوا الهی توصیه میکنم ، زیرا رعایت تقوا الهی عزت دنیا و آخرت را برای شما بدنبال دارد.

خطیب نماز جمعه گلستان گفت: کسی که پرهیزگار باشد و اهل انجام اعمال صالح باشد در بن بست های دنیوی قرار نخواهد گرفت و خداوند متعال در مشکلات راهی را برای او باز میکند و اطمینان و آرامش خاطر او تامین میشود؛این که انسان هر مجلسی نرود،هر سندی را نگیرد،هر نامه ای را امضا نکند این بدان معنا میباشد که تقوا الهی را پیشه کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین نورپور با اشاره به روایت پیامبر اکرم (ص)گفت:قرآن افضل است است و هر کسی که قرآن را تکریم کند مانند آن است که خداوند را تکریم کرده است و در مقابل آن هر کسی که حرمت قرآن را نگه ندارد مانند آن است که حرمت خداوند را نگه نداشته است و در عظمت قرآن همین بس که خالق دنیا و آخرت در قرآن به خود قرآن قسم یاد کرده است و اشاره دارد که این کتاب آسمانی حکیمانه سخن میگوید و هرچه در آن است نور هدایت و درس انسان سازی میباشد.

وی افزود:یکی از ایراداتی ما در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی این است که به قران و نماز کمتر پرداخته شده است؛وظیفه شرعی همه ما ترویح قران است قرانی که در حال حاضر غریب و تنها مانده است.

امام جمعه بخش گلستان  گفت: در شهرستان بهارستان با ۷۰۰هزار نفر جمعیت یک مرکز قرآنی و یک دارالقرآن مناسب وجود ندارد و این عیب بزرگی است.

وی افزود: آموزش و پرورش ما در شهرستان دارالقران ندارد ، در شهرستان ۳ شهرداری وجود دارد اما دارالقران های مناسبی در شهرستان وجود ندارد و این همه فعالان قرآنی در سطح بهارستان وجود دارد که به شهرستان های همجوار میروند .

حجت السلام و المسلمین نور پور در آخر گفت: سخن من به فرماندار،شهرداران، نماینده مجلس ، مدیران کل شهرستان،اداره اوقاف ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات این است که بخاطر خداوند بیایید حساب ویژه ای بر روی ترویج قران باز کنیم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.