در امر ترویج حجاب و عفاف همه مسئول‌اند

امام جمعه گلستان گفت:درخواست ما از مسئولین این است برای حفظ و ترویج عفاف و حجاب کافی است که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز مصوبه تکمیلی آن‌که به تصویب این شورا رسیده و متأسفانه تاکنون مسکوت و مغفول مانده اجرائی کنند.

به گزارش بهارستانه، حجت‌الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های این هفته نماز عبادی و سیاسی با اشاره به اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج نورین نیّرین حضرت امیرالمؤمنین (ع) و صدیقه کبری (س) و روز ازدواج اظهار داشت: ازدواج به‌ویژه ازدواج آسان و به‌موقع مورد تأکید اسلام و پیشوایان معصوم است. ازدواج به قدری مهم است که برابر آیه ۳۲ سوره مبارکه نور همه مردم، مسئولین و خانواده‌ها در برابر آن مسئولیت دارند و همه باید در برابر ازدواج افراد مجرد خود را سهیم، دخیل و مسئول بداند و به هر نحو ممکن باید دست جوانان را گرفت تا سر و سامان بدهند.

وی افزود: مسئولین کشور توجه داشته باشند که بیش از ۱۱ میلیون مجرد در کشور وجود دارد و افزایش سن ازدواج و یا ازدواج‌های سفید و کاذب بسیار نگران کننده است.

امام‌جمعه گلستان در ادامه مسئله عفاف و حجاب را بسیار مهم دانست و بیان کرد: حجاب از ضروریات اسلام است و برکات فراوانی دارد حجاب مایه آرامش، تقویت و صیانت نهاد خانواده، سلامت جامعه و تقویت معنویت است. در امر ترویج حجاب و عفاف همه مسئول‌اند؛ ادارات، مراکز علمی، خانواده‌ها، مراکز قانون‌گذار و… انتظار و درخواست ما از مسئولین این است برای حفظ و ترویج عفاف و حجاب کافی است که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز مصوبه تکمیلی آن‌که به تصویب این شورا رسیده و متأسفانه تاکنون مسکوت و مغفول مانده اجرائی کنند.

نورپور به مناسبت روز جهانی جمعیت به کاهش جمعیت جوان کشورمان اشاره و تأکید کرد: غربی‌ها و اروپایی‌ها که آماده نبودند در ۸ سال دفاع مقدس نخ بخیه را برای اعمال جراحی مجروحان عزیز ما بدهند آمدند سخاوتمندانه میلیون‌ها دلار به‌صورت بلاعوض و نیز امکانات زیاد پیشگیری جمعیت را به‌صورت رایگان در اختیار کشورمان دادند، چرا؟!

امام‌جمعه گلستان در پایان خاطرنشان کرد: سیاست کنترل جمعیت در یک مقطع لازم بود ولی بعد از آن نباید ادامه می‌یافت و با کمال تأسف شرایطی پیش آمده که برابر اعلام کارشناسان درآینده نزدیک، ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان خواهد بود. با دست خودمان و با کمک اجانب، نسل شیعه اثنی عشری انقلابی را پایین و پایین آوردیم که امید است دولت و مجلس سیاست‌های جدید جمعیتی را به طور جد دنبال و اعمال کنند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.