درهای بوستان چیتگر به روی مردم باز است/ بررسی طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو

رئیس کمییسیون سلامت شورای شهر تهران از باز بودن درهای بوستان جنگلی چیتگر بر روی مردم خبر داد.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با پخش فیلمی از وضعیت بوستان چیتگر گفت: با شهردار منطقه ۲۲ و معاونت خدمات شهری و روابط عمومی این منطقه هماهنگ شده و این فیلم توسط کارشناسان کمیسیون سلامت تهیه شده است.

وی افزود: پارک چیتگر درحال حاضر پارکی نیست که تعطیل شده باشد و مردم در این پارک حضور دارند که امیدواریم فاصله گذاری اجتماعی رارعایت کنند.

وی با اشاره به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان ها افزود: در بازه ای که این بوستان تعطیل بود شهرداری منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی ۴۰ هزار اصله درخت و احداث باغ با ۲۰۰۰ اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کرد. همچنین در این مدت نسبت به عملیات زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف‌های هرز و دفع آفات نباتی اقدام کرده است.

نوری با بیان این که عدم تردد خودروها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی ومحیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است تاکید کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیستها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است ۱۲ خودروی برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمت رسانی استقرار پیدا کنند. همچنین تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده ای نزدیک در حال بررسی است.

وی با اشاره به آتش سوزی شب گذشته بوستان چیتگر گفت: در انتهای شمال غربی این بوستان به دلیل وجود انبار پلی اتیلن آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران از معاونت خدماتشهری ومدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به گرمای هوا و مسائل سیاسی اجتماعی نظارت کافی بر بوستانها انجام شود تا شاهد وقوع چنین اتفاقات و مشکلات وآسیبها نباشیم.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.