درماندگی شورای اسلامی شهرگلستان در انتخاب یک شهردار

هنوز زمان زیادی از انتخاب یک شهردار منتخب دیگر توسط شورای اسلامی شهرگلستان نگذشته است که به نظر می رسد که بار دیگر این شورا در انتخاب خود درمانده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه،‍ هنوز امضای اعضای شورای اسلامی شهرگلستان زیر صورتجلسه انتخاب شهردار جدید خشک نشده که از گوشه و کنار شهر صداهای ناکوک مبنی بر علم کردن گزینه‌های جدید برای تصدی مسئولیت شهرداری به گوش می رسد.

وقتی یک شورا در طول سه سال ۹ سرپرست و شهردار را به خود دیده و از این همه ناتوانی و ضعف اصلاً خجالت نکشیده است، نمی شود توقع داشت که در چنین شرایط بلبشو و شلوغی بخواهد پای شهردار منتخب خود ایستادگی کند اما این حجم از خجالت نکشیدن برای تصمیم‌های دور از منطق و اخلاق نیاز به استعدادهای ویژه‌ای دارد که گویا فقط شورای شهرگلستان از آن برخوردار است.

گفتنی است که زمانی که شورا مشغول انتخاب شهردار بود، هیچکس به مشورت دلسوزان توجهی نکرد، با این حال شورا فرد با تجربه‌ای را انتخاب کرد که همه از این انتخاب رضایت داشتند و امیدوار بودند شهردار منتخب با تکیه بر توانایی و تجربه‌های خود بتواند شهر را به ساحل امن برساند اما حالا که کار از کار گذشته و انتخاب انجام شده است، چرا شورای اسلامی شهر گزینه منتخب خود را میان زمین و آسمان رها کرده و کسی خواهان تسریع در صدور حکم شهردار نمی باشد؟

سئوال اینجاست که چرا هر روز باید شایعه ای تازه درباره احتمال عبور شورا از شهردار منتخب خود مطرح شود؟ این بلبشو چه عایدی برای برخی افراد دارد که ترجیح می دهند شهر را به حاشیه بکشند اما خواسته‌های دل خودشان محقق شود؟

واقعاً اگر دستگاه قضایی، دستگاه‌های نظارتی و شخص فرماندار در چنین موقعیتی نخواهند با قدرت به میدان بیایند و از ظرفیت‌های قانونی خود برای سرجا نشاندن بعضی آدم‌های معلوم الحال شورا و پیرامون آن استفاده کنند، مشخص نمی باشد که این وضعیت تا چه زمانی در شهرگلستان ادامه خواهد یافت.

واضح است که بلاتکلیفی در شهرگلستان موج می زند و عده‌ای هر کاری دلشان می خواهد می کنند. این که نمایندگان مردم زیر صورتجلسه انتخاب شهردار را امضا کنند و اینطور خودشان دست به جو سازی بزنند و صدور حکم شهردار را به تعویق بیاندازند، بدترین نوع دهن کجی است.

درپایان لازم به ذکر است که اگر واقعاً این شورا توانایی انجام وظایف خود و انتخاب شهردار شایسته را ندارد مطمئناً خواسته تمام مردم لغو این شورا و برپایی یک شورای توانا می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.