درس‌های تخصصی توسط معلمان غیرمتخصص در مدارس بهارستان تدریس می شود

درحالی که معلم هر درسی باید تحصیلات متناسب و مختص آن درس داشته باشد، در شهرستان بهارستان معلمان با تخصص‌هایی غیرمرتبط با درس‌هایی که تدریس می کنند، فعالیت می نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، قرار گرفتن هر فردی متناسب با تخصصش در جایگاه متناسب جزو الزامات عملکرد مناسب هر نظام و اداره‌ای به حساب می آید که این موضوع را از همان دوران ابتدایی در مدارس به کودکان آموزش می دهیم و بارها نسبت به این امر تاکید می کنیم.

اما جالب اینجاست که در خود مدارس نیز این موضوع رعایت نمی شود و گاهاً مشاهده می شود که به عنوان مثال دبیری با مدرک ریاضی، معلم ورزش دانش آموزان یک مدرسه شده است که این موضوع در شهرستان بهارستان تقریباً در تمامی مدارس وجود دارد.

گفتنی است که یکی از دبیران اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان با اشاره به ملاحظه تخلفی این چنینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهارستانه، گفت: به تازگی تخلفی در اداره ملاحظه نمودم که هر چه از راه قانونی تلاش کردم، رسیدگی نشد لذا به فکر مطرح کردن آن با اصحاب رسانه افتادم، تا شاید اینگونه مسئولان فکری برای حل این مشکل نمایند.

وی باتشریح جزئیات تخلفات این چنینی، بیان داشت: مطابق اطلاع بنده و بنا بر گفته خود مسئولان اداره ما، متأسفانه آموزش و پرورش گاهی به دبیران درس‌هایی را برای تدریس واگذار می نماید که مغایر با مدرک تحصیلی‌شان است و بهانه‌های مختلفی هم در توجیه این کار می آورد، به عنوان نمونه سال گذشته به دو دبیر که مدرک تحصیلی‌شان دبیری کار و فناوری نیست چهار ساعت تدریس کار و فناوری واگذار شده بود.

این معلم بهارستان باتاکید بر عدم رسیدگی و توجه مسئولان به این تخلف و مشکل، تشریح کرد: بنده از طریق اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران هم پیگیر شدم و در آنجا نیزبه این موضوع اعتراف و اعلام کردند که این کار انجام شده است اما مطابق قوانین و مقررات رسیدگی به این موضوع را امکان پذیر ندانستند! البته هرچه اصرار کردم نگفتند مطابق کدام بند و ماده در قوانین و مقررات رسیدگی به این تخلف را منع می کند.

وی درپایان باتوجه به اهمیت تدریس هر درس توسط استادی با مدرک متناسب، افزود: من هرگز باور نمی کنم قانونی در جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد که مطابق آن رسیدگی به تخلف امکان پذیر نباشد و در خوشبینانه‌ترین حالت باید گفت که احتمال دارد برخی مسئولان اداره ما سوء برداشتی از قوانین داشته‌اند اما چون بند و ماده قوانین مورد استنادشان را ذکر نمی کنند قضاوت دقیق‌تر امکان پذیر نیست.

درپایان لازم به ذکر است مطمئناً هیچکسی وجود چنین قانوتی را در جمهوری اسلامی ایران باور نمی کند و باید گفت که زمانی که درسی توسط فردی با تحصیلات مختص آن درس تدریس نشود به تبع به درستی آموزش داده نخواهد شد و همین امر زمینه ساز بروز نشکلات تحصیلی و آموزشی در تمامی پایه‌های تحصیلی چه در مدارس و چه در دانشگاه‌هه را فراهم می کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.