درخواست اوباما از نتانیاهو برای کمک به روند مذاکرات سازش

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با نخست‌وزیر اسرائیل خواستار آغاز مذاکرات سازش بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین شد. به کزارش بهارستانه به نقل از فارس ، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواست که مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها را دنبال کند. براساس اعلام کاخ سفید، اوباما در گفت‌وگوی تلفنی […]

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با نخست‌وزیر اسرائیل خواستار آغاز مذاکرات سازش بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین شد.

به کزارش بهارستانه به نقل از فارس ، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواست که مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها را دنبال کند.

براساس اعلام کاخ سفید، اوباما در گفت‌وگوی تلفنی از نتانیاهو خواست با جان کری وزیر خارجه آمریکا برای آغاز مجدد مذاکرات صلح در اسرع وقت همکاری کند.

جان کری در تازه‌ترین تلاش خود در روند صلح اسرائیل-فلسطین روز دوشنبه موفق شد حمایت اتحادیه عرب را برای آغاز مذاکرات میان دو طرف کسب کند.

کری به خبرنگاران گفت: شکاف بین اسرائیل و فلسطین کاهش یافته است و این خیلی مهم است و وی امیدوار است دو طرف به زودی پشت میز مذاکره بنشینند.

این درحالیست که طرف اسرائیلی هنوز درباره این طرح سکوت کرده است اما گزارشهای خبری حکایت از آن دارد که سازمان آزادیبخش فلسطین همه طرح را رد کرده است و رئیس تشکیلات خودگردان را مردد باقی گذاشته است.

پیش از این بنیامین نتانیاهو خواستار آغاز مذاکرات بدون پیش شرط شده بود درحالیکه فلسطینی‌ها خواستار توقف شهرک سازیها در مناطق اشغالی شده‌اند.

فلسطینی‌ها همچنین خواستار آزادی بعضی از زندانیان و مذاکره براساس خطوط مرزی قبل از جنگ ۱۹۶۷ شده‌اند.

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.