درختان چندین ساله هیچ ارزشی در بهارستان ندارند/ قطع درختان برای عملیات خشکه چینی معابر

در روزهای گذشته تعداد زیادی از درختان در شهرستان بهارستان به بهانه عملیات خشکه چینی معابر قطع شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، درختان و طبیعت بدون شک عامل حیات انسان بر روی این کره خاکی می باشند و حفظ محیط زیست امری ضروری برای بقای انسان‌ها می باشد که این امر در سراسر جهان برکسی پوشیده نبوده و هر فردی به خوبی نسبت به این امر آگاه می باشد، اما گاهی منافع شخصی سبب می شود که توجهی به حفظ درختان و محیط زیست صورت نگیرد.

گفتنی است که این موضوع در روزهای اخیر به خوبی در نسیم شهر شهرستان بهارستان قابل مشاهده است و تصاویر متعددی از قتل عام درختان در این شهر منتشر شده است، موضوعی که بدون تردید ما را به یاد قطع بیش از ۲۰۰ درخت در روستای امامزاده باقر (ع) شهرصالحیه می اندازد.

بنابر این گزارش تاکنون بیش از ۲۰ درخت کهنسال در خیابان ۱۶ متری مطهری نسیم شهر به بهانه طرح‌های عملیاتی شهرداری و خشکه جینی معابر با اره برقی قطع شده است که این امر مایه تاسف و ناراحتی هر انسانی می باشد.

نکته قابل توجه در خصوص اقدامات اخیر صورت گرفته و قطع درختان و آسیب زدن به محیط زیست شهرستان بهارستان، سکوت شورای اسلامی شهر، شهرداری و همچنین اداره حفاظت محیط زیست بهارستان می باشد، که هیچ اقدامی در راستای جلوگیری از نابودی این درختان کهنسال نمی کنند.

درپایان لازم به ذکر است که اگر قطع درختان پیر و جوان شهرستان به همین شکل به بهانه ساخت جاده، خشکه چینی و پروژه‌های دیگر ادامه پیدا کند بدون تردید در آینده نزدیک درختی در بهارستان پیدا نخواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.