دانش آموزان بهارستانی در خصوص بیماری اچ آی وی آموزش می بینند/ سلامت نسل جوان در دستور کار شبکه بهداشت بهارستان

آموزش دانش آموزان بهارستانی در خصوص بیماری ایدز به واسطه برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این شهرستان درحال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی بیماری اچ آی وی در راستای آموزش دانش آموزان دختر در دبیرستان‌های خاتم الانبیاء، فاطمه الزهرا و هنرستان سیمای شهرستان بهارستان در دو روز متوالی با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، کارگاه‌های آموزشی مذکور در راستای افزایش آگاهی مردم به ویژه نسل جوان با بیماری اچ آی وی و راه‌های انتقال و ابتلا به این بیماری برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی دانش آموزان بهارستانی مواجه گردید.

زهرا مرادزاده کارشناس مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی به بیان نکاتی پیرامون کلیات بیماری ایدز، راه‌های انتقال و عدم انتقال بیماری، تشخیص بیماری، دوره پنجره بیماری و راه‌های پیشگیری از بیماریبه حاضرین در کلاس پرداخت.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت انجام آزمایش اچ آی وی جهت گروه‌های دارای رفتارهای پرخطر، اظهار داشت: می بایست در رابطه با مدت زمان طلایی ۷۲ ساعت مراجعه به مرکز مشاوره پس از مواجهه در افراد توجه ویژه و کافی صورت بگیرد.

مرادزاده همچنین آدرس جدید مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان بهارستان را معرفی کرد و باتاکید بر اهمیت استفاده از خدمات مشاوره، انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی و خدمات درمانی، گفت: این خدمات در فضایی کاملا محرمانه و به صورت رایگان در مرکز مشاوره به مراجعان ارائه می شود و افراد می توانند بدون نگرانی به این مرکز مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی بیماری اچ آی وی به سئوالات حاضرین در کلاس در رابطه با نکات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.