دانش آموزان بهارستانی به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک پیوستند

دانش آموزان ناحیه یک بهارستان با امضای میثاق نامه‌ای، به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک ملحق شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، چهارشنبه آخر سال جزو روزهای مهم در تقویم ایرنیان می باشد که از گذشته تاکنون ایرنیان در این روز ایرانیان به پایان رسیدن زمستان و فرارسیدن بهار را جشن می گرفتند و به طبع آداب خاصی را نیز به جا می آوردند.

اما در طول سال‌های گذشته این جشن سنتی ایرانیان بیشتر به یک مراسم عزا برای خانواده‌های ایرانی بدل شده است و در این روز خیابان‌های شهر بیشتر به میادین جنگی شباهت پیدا می کند، چراکه توجوانان و جوانان بدون توجه به خطرات استفاده از مواد محترقه و آشت‌زا از آن‌ها برای به اصطلاح تفریح استفاده می کنند.

گفتنی است که چهارشنبه آخر سال به درست یا غلط متاسفانه هر ساله همراه با آسیب‌های جسمی و مادی برخی از شهروندان و فشار زیاد به آتش‌نشان‌ها و… برگزار می شود و بنابر همین دلایل کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک در شهرگلستان بهارستان آغاز به کرد و صبح امروز بالغ بر ۱۰ هزار دانش آموزان گلستانی با دادن قکل شرف به این کمپین پیوستند، که نشان از تاثیر بالای فرهنگ‌سازی در مقابله با آسیب‌های مختلف دارد.

پویش تحریم چهارشنبه سوری که به تازگی مطابق با سراسر کشور در شهرگلستان به راه افتاده است باعث شده در همین زمینه ۱۰ هزار دانش آموزان گلستانی با امضای یک میثاق نامه قول شرف بدهند تا در چهارشنبه سوری سال جاری از ترقه‌های خطرناک استفاده نکنند تا آرامش را به آتش‌نشانان و مردم شهر هدیه بدهند.

درپایان لازم به ذکر است که نوجوانان بهارستانی سال گذشته در نسیم شهر و در روز چهارشنبه سوری به خوبی نشان دادند که پای عهد و میثاق خود می ایستند و همین موضوع، نوید یک چهارشنبه سوری بدون حادثه و شاد را به شهروندان می دهد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.