دانشجویان چینی نگران آینده تحصیلات خود در‌آمریکا

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد، با قوانین جدیدی که ترامپ برای مهاجرت تعیین کرده است، شمار زیادی از دانشجویان چینی از سرنوشت تحصیلی خود نگران هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد، با قوانین جدیدی که ترامپ برای مهاجرت تعیین کرده است، شمار زیادی از دانشجویان چینی از سرنوشت تحصیلی خود نگران هستند.

کارشناسان آموزش عالی آمریکا هشدار داده‌اند، دردسرسازی برای ویزای دانشجویی مشکلات متعددی برای آموزش عالی آمریکا پدید خواهد آورد.

هفته گذشته، «Financial Times» اعلام کرد: کاخ سفید در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم به ابطال ویزای دانشجویان چینی گرفته است.

براساس شواهدی که موجود است، دولت ایالات متحده قبلا محدودیت‌های مهاجرتی سخت‌تری را برای برخی دانشجویان تحصیلات تکمیلی چینی اعمال کرده است.

طبق آمار موجود از پایگاه مؤسسه بین المللی آموزش عالی آمریکا، تقریبا یک سوم (۳۲٫۵ درصد) دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از کشور چین بوده‌اند؛ حدود ۳۵۱ هزار دانشجوی چینی در دانشگاه‌های متخلف این کشور تحصیل کرده‌اند.

با توجه به این که در تمام سال‌های گذشته، آمار دانشجویان چینی رو به افزایش بوده است، انتظار کاهش قابل توجهی در سال تحصیلی جدید در تعداد دانشجویان مایل به تحصیل در‌آمریکا می‌رود.

این بررسی در سایت «timeshighereducation» منتشر شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.