دانشجویان غیر انتفاعی اربعین به عتبات اعزام می‌شوند

رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی گفت: مؤسسات غیرانتفاعی بیش از ۵۰۰ دانشجوی خود را چند روز قبل از روز اربعین از طریق مرزهای قانونی کشور به عتبات اعزام می کنند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی با اشاره به آغاز دهه اول ماه محرم و تعطیلی دانشگاه ها گفت: امسال به دلیل اینکه آغاز دهه اول ماه محرم با تعطیلات دانشگاه همزمان شده است عزاداری دانشجویان به اربعین منتقل می شود به طوری که معاونت های فرهنگی دانشگاه های غیر انتفاعی برنامه ریزی مذهبی کرده اند.

* دانشجویان غیر انتفاعی اربعین به عتبات اعزام می شوند

وی افزود: این دانشگاه در اعزام دانشجویان به عتبات حضور فعالی خواهد داشت سال گذشته ۴۰۰ دانشجو از طریق دانشگاه به عتبات اعزام شدند که امسال نیز پیش بینی می شود بیش از سال قبل حدود ۵۰۰ نفر از دانشجویان برای راهپیمایی اربعین مشارکت را داشته باشیم.

* اعزام دانشجو به کربلا از همه مرزهای کشور

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی افزود: دانشگاه‌های غیر انتفاعی دانشجویان خود را برای شرکت در راهپیمایی اربعین امسال از مرزهای مختلف کشور به کربلا اعزام خواهد کرد.

* دانشجویان برای اربعین مرخصی تحصیلی می گیرند

آهون منش ادامه داد: امسال  به دانشجویانی که در واحدهای استانی به عتبات اعزام می شوند مرخصی تحصیلی می دهیم و هیچ گونه نگرانی و منعی برای حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد.

* دانشجویان در ۲ تیم بانوان و آقایان کربلایی می شوند

وی اضافه کرد: به طور کلی در ۳۵۸ دانشگاه در هر استان یک اتوبوس برای انتقال دانشجویان وجود دارد که در ۲ تیم مجزا بانوان و آقایان توسط اتوبوس دانشجویان را از مرزهای مختلف کشور به کربلا منتقل می کنند.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی گفت: زمان اعزام دانشجویان به عتبات  همانند سال‌های گذشته چندروز قبل از روز اربعین انجام می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.