دام‌های هوایی برای صید پرندگان در تالاب بین‌المللی شادگان +تصاویر

یک فعال محیط زیست با اشاره به اینکه محیط زیست با دام‌های هوایی که برای صید پرندگان در تالاب بین‌المللی شادگان برپا شده‌ برخوردی نمی‌کند، گفت: این تالاب تحت سیطره کامل شکارچیان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، تورهای هوایی در آسمان خوزستان همچنان قربانی می‌گیرد.

رضا نیک فلک فعال محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه با گذشت سه ماه از برپایی گسترده دام‌های هوایی در تالاب بین‌المللی شادگان برای صید پرندگان مهاجر؛ محیط زیست خوزستان هیچ گونه واکنشی در جهت برخورد با این تخلف آشکار نداشته است، گفت: در روش استفاده از تورهای هوایی هیچ گزینشی در نوع و تعداد پرندگان صید شده وجود ندارد و پرندگان اعم از حرام گوشت و حلال گوشت قربانی این روش صید هستند.

صید پرندگان مهاجر از طریق تورهای هوایی شب هنگام صورت می‌گیرد؛ حجم تور‌های هوایی در تالاب شادگان بسیار گسترده است و طول هر رشته دام گاهی به بیش از صد متر می رسد.

* تالاب شادگان تحت سیطره کامل شکارچیان قرار دارد 

به گفته نیک فلک تالاب شادگان تحت سیطره کامل شکارچیان قرار دارد و در ۴٠٠ هزار هکتار وسعت این تالاب هیچ نقطه امنى براى حیات وحش باقى نماده است. شادگان به جولانگاه و قرق صدها شکارچى و دام گذار تبدیل شده است.

تالاب بین المللی شادگان در جنوب استان خوزستان با وسعتی معادل ۴۰۰ هزار هکتار بزرگترین تالاب ساحلی کشور محسوب می‌شود و دارای تنوع بی‌نظیری از پرندگان بومی و مهاجر است.

فلامینگوها از جمله پرندگان مهاجر حرام گوشتی هستند که به راحتی خرید و فروش می‌شوند.

این تالاب مکان زمستان گذرانی شمار قابل توجهی از گونه‌های حمایت شده و در خطر انقراض جهانی است و در فهرست ۱۰۵ منطقه مهم زیستگاه پرندگان ثبت شده است، تالاب بین المللی  شادگان با وجود ارزش‌های بی‌نظیر زیستی، فاقد پاسگاه محیط‌ بانی فعال است و به همین دلیل فاقد امنیت جهت زمستان گذرانی پرندگان مهاجر است.

*این تصاویر مربوط به تالاب و بازار فروش پرندگان در شهر شادگان است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.