رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بهارستان:

خیرین فکری به حال کتابخانه قلعه‌میر کنند/ حق نوجوانان بهارستانی خورده می شود

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بهارستان گفت: خیرین شهرستان بهارستان پیش از خورده شدن حق نوجوانان و جوانان بهارستانی، فکری به حال شرایط کتابخانه شهرک قلعه‌میر بکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مژگان داداشی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان در رابطه با تعطیلی کتابخانه خواجه نصیرالدین طوسی در شهرک قلعه‌میر، اظهار داشت: موضوع تعطیلی کتابخانه و ساخت کتابخانه جدید از دستور جلسه اخیر انجمن کتابخانه‌های بخش گلستان بوده است، که دلیل تعطیل شدن این کتابخانه، اجاره‌ای بودن ساختمان آن می باشد.

وی در ادامه با اشاره به قوانین موجود در خصوص افتتاح کتابخانه‌ها، تشریح کرد: بنابر قوانین موجود، نهاد کتابخانه‌ها به هیچ وجه اجازه افتتاحیه کتابخانه‌ای را در ساختمان‌های اجاره‌ای به ما نمی دهد، و ما نیز می بایتس از قانون پیروی کنیم.

داداشی همچنین به دیگر مشکلات موجود در افتتاح کتابخانه در ساختمان‌های اجاره‌ای اشاره کرد و گفت: اگر مالک ساختمانش را بگیرد ما می مانیم و کلی تجهیزات که جابه‌جایی آن یک پروسه بزرگ و دشوار است.

وی باتاکید براینکه تجهیزات کتابخانه شهرک قلعه‌میر می بایتس به دیگر کتابخانه‌ها  ارسال شود، بیان داشت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران به ما دستور دادند که کلیه تجهیزات این کتابخانه باید از شهرستان بهارستان خارج و در سایر کتابخانه‌های جدید التاسیس استان تهران استفاده شود که اگر چنین اتفاقی بیفتد حق دانش آموزان، دانشجویان و تمامی اعضای کتابخانه شهرک قلعه‌میر ضایع خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه مسئولان شهرستان بهارستان نتوانستند راه کاری جهت راه اندازی مجدد این کتابخانه داشته باشند، افزود: از خیرین بهارستانی خواهشمندیم این کتابخانه را دریابند و مانع از خروج تجهیزات و کتب این کتابخانه از بهارستان شوند تا با این کار بار دیگر در جهت رشد و توسعه آموزشی و فرهنگی قشر نوجوان و جوان منطقه قدمی بردارند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.