خیابان آزادگان به لطف بی‌توجهی مسئولین همچنان بستر تصادفات است/ نبود سرعتگیر عامل اصلی تصادفات در نسیم شهر

خیابان آزادگان نسیم شهر در طول یک ماه اخیر به دلیل نبود سرعتگیر محل بروز سه تصادف متوالی و خسارات جانی و مالی به شهروندان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نصب سرعت‌گیر در خیابان‌ها و معابر بزرگی که احتمال تردد با سرعت بالا و تصادف در آن‌ها وجود دارد یکی از راهکارهای جلوگیری از بروز حوادث می باشد که در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در کشور ما نیز امری طبیعی و قابل قبول برای کنترل سرعت برخی رانندگان بی‌احتیاط و جلوگیری از حوادث می باشد.

البته نوع سرعتگیرها باید باتوجه به نوع خیابان، کوچه یا جاده‌ مورد نظر کوچک، بزرگ، پهن، باریک و… باشد که گاهاً در شهرستان بهارستان با مواردی مواجه می شویم که در نصب آن‌ها توجهی به این موضوع نشده است و گویا صرفاً برای آسیب رساندن به خودرو ساخته شده‌اند.

اما فارق از بحث اهمیت توجه به نوع معابر و سرعتگیرها، نبود سرعتگیر در برخی معابر بهارستان باعث بروز مشکلات عدیده‌ای شده است که از جمله این معابر خیابان آزادگان نسیم شهر می باشد که در طول یک ماه گذشته سرعت غیر مجاز در این خیابان باعث بروز سه تصادف شده است.

گفتنی است که توجه به این موضوع وظیفه مسئولان شهری است اما گویا با وجود بروز سه تصادف و وارد شدن خسارات مالی و جانی متعددد به شهروندان بهارستانی، شهرداری نسیم شهر همچنان قصد انجام هیچگونه اقدامی را در خصوص خیابان آزادگان ندارد.

درپایان لازم به ذکر است که نصب سرعتگیر در خیابان آزادگان و خیابان‌های نظیر آن از مطالبات جدی شهروندان بهارستانی به شمار می رود که مسئولین نسیم شهر و شهرستان بهارستان بدون شک وظیفه دارند به این مطالبه بر حق و معضل اساسی رسیدگی نمایند، چراکه پشت گوش انداختن این اقدام می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.