خودکشی قشر جوان اصلی‌ترین آسیب اجتماعی سال ۹۸ در بهارستان

بدون تردید خودکشی جوانان و نوجوانان از جمله اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی سال جاری در شهرستان بهارستان بود که نیازمند اقدامات جدی مسئولین می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سال ۹۸ برای شهرستان بهارستان درکنار تمام معضلات و مشکلاتی که برای تمام کشور وجود داشت دارای یک مشکل نگران‌کننده و بسیار جدی بود که به قشر نوجوان و جوان شهروندان این شهرستان پزجمعیت مربوط می شود.

خودکشی آسیب اجتماعی و معضلی است که در طول سال ۹۸ در شهرستان بهارستان و به ویژه در بین نوجوانان و جوانان این شهرستان افزایش یافته است و بارها در طول این سال اخباری مبنی بر خودکشی جوانان به خصوص دختران منتشر گردید که نگرانی‌های زیادی را نیز در بین مردم ایجاد کرده است.

در تازه‌ترین این موارد یک پسر جوان ۱۹ ساله از روی پل عابر پیاده در ورودی شهرگلستان قصد خودکشی داشت که با تلاش نیروهای سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان منصرف و به کانون گرم خانواده خود بازگشت و از یک فاجعه دیگر در نزدیکی عید نوروز جلوگیری به عمل آمد.

بدون تردید بزرگ کردن مشکلات برای جوانان، مشکلات خانوادگی، چالش‌های ورود به دوران جوانی و… را می توان از جمله مواردی دانست که به افسردگی، ناامیدی و در نهایت خودکشی این قشر منجر می شود و مطمئناً خانواده می تواند تاثیر به سزایی در کاهش آمار خودکشی ایفا کند.

درپایان لازم به ذکر است که مسئولین نیز در این خصوص وظایفی دارند که انجام اقدامات فرهنگی، برگزاری کارگاه‌ها، نشست‌ها و جلساتی با محوریت جوانان و توجه به مشکلات این قشر و تلاش در جهت رفع آن‌ها از جمله اصلی‌ترین وظایف مسئولین در این راستا می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.