خط فتنه ‌شکست‌

فرمانده کل سپاه: پايان خط فتنه 96 را که با عوامل ضدانقلاب و منافقين رقم خورد اعلام مي‌کنم

بهارستانه: ‌فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمنان بدانند تهدیدات دفاعی و امنیتی علیه ایران اسلامی دیگر جواب نمی‌دهد، گفت: امروز می‌توانیم بگوییم روز پایان فتنه ۹۶ است. سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما و شبکه خبر با بیان اینکه این وعده الهی است که پس از هر فتنه و سختی، آسانی می‌آید، افزود: دشمنان می‌دانند به هیچ وجه نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را از لحاظ دفاعی تهدید کنند و همه سرمایه خود را پس از دفاع مقدس برای عملی کردن تهدیدات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی علیه ایران اسلامی هزینه کرده‌اند و به یاری خدا در این زمینه هم شکست آنها حتمی است. وی گفت: وقتی ملتی در منطقه‌ای پرآشوب پیروز میدان باشد و زمانی که اربابی امریکا را نپذیرد و به نوچه‌های جیره خوار امریکا حتی نیم نگاهی هم نکند و در کنار مظلوم و مقابل ظالم قرار گیرد باید هم تهدید شود و این تهدیدات همیشه بوده و خواهد بود و ما باید دائماً بصیر باشیم. سرلشکر جعفری تأکیدکرد: اقتدار، صبوری و بصیرت مردم همیشه ایام پیروزی را برای ایران و ایرانی به ارمغان آورده است.

قدرت و اراده خود را در عمل نشان می‌دهیم

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: برای استقلال جمهوری اسلامی ایران تا پای جان استقامت می‌کنیم و این مرز و بوم به خاطر اقتداری که دارد هیچ گاه با دولتی فحاش و ضعیف دهن به دهن نمی‌شود و تنها در عمل، اراده و استقامت و قدرت خود را نشان خواهد داد. وی گفت: دشمنان و جیره خواران آنها مثل آل سعود تا می‌خواهند فریاد بزنند و فحاشی کنند اما می‌دانند راه ما و هدف ما در جهان نتیجه داده است. سرلشکر جعفری با بیان اینکه امریکا، صهیونیست‌ها و آل سعود به داعش دستور ورود به ایران را داده‌اند و برخی تیم‌های پیشروی آنها نیز وارد شده‌اند تا دست به انفجار و خرابکاری بزنند، تأکیدکرد: پیشروهای این گروه جنایتکار هم اکنون کاملاً تحت کنترل هستند و نیروهای ضعیف این گروهک تروریستی هم اگر جرئت دارند از مرزهای ایران اسلامی عبور کنند. فرمانده کل سپاه افزود: به امید خدا از این مشکلات عبور می‌کنیم و مسئولان باید راه حل عبور از مشکلات را عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری بدانند چرا که تمام توصیه‌های کاربردی را برای حل مشکلات، عدالت، اخلاق و سبک زندگی ایرانی اسلامی به مسئولان ارائه کرده‌اند.

باید قدر مردم خوب و مقاوم ایران را دانست

سرلشکر جعفری گفت: باید قدر مردم خوب، مقاوم، مؤمن و بصیر و آگاه ایرانی اسلامی را دانست، مردمی که با وجود همه مشکلات در لحظه راه خود را از آشوبگران جدا کردند و هر که در وسط صحنه بود در این روزهای آخر همه اغتشاشگر و جیره خوار بیگانه بودند. فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خدا دشمنان ایران اسلامی را احمق آفریده است، چراکه با فرهنگ عاشورایی، استقلال‌طلبی و ظلم ستیری فرد فرد این مرز و بوم آشنا نیستند و بیگانگان هرگاه بحرانی ایجاد کردند، وحدت و همدلی مردم و مسئولان دوچندان شده است و این انسجام و یکرنگی آسیب پذیر نخواهد بود. سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی، گرانی و بحث بیکاری همیشه دغدغه ملت ایران بوده است و در مقاطعی از زمان وضعیت از این دوران هم سخت‌تر بوده است، گفت: مردم باید دردها و مشکلاتشان توسط مسئولان به خوبی شنیده شود و بدانند مسئولان به فکر حل مشکلات مردم هستند.

سپاه آماده است به کمک دولت بشتابد

وی با اشاره به دوستی‌های دروغین امریکا و غرب و صهیونیست‌ها با مردم ایران و همراه شدن با فتنه گران تأکیدکرد: اگر این دروغ‌گویان، دلسوز و به فکر مردم ایران بودند هیچ گاه این چنین مردم مظلوم ایران را تحریم نمی‌کردند. سرلشکر جعفری گفت: بعضی احساس می‌کنند دوستی با امریکا وضعیت اقتصادی را بهتر می‌کند اما این افراد نگاهی به کشورهایی مانند مصر بیندازند که همه چیز خود را فدای دوستی با امریکا کردند. وی افزود: اگر انصاف داشته باشیم می‌بینیم رشد طبقه متوسط در کشور ما قابل توجه است و آمار جهانی نشان می‌دهد بخشی از طبقه محروم وارد طبقه متوسط شده‌اند اما سبک توسعه و تبلیغات و شیوه مصرف در کشور ما به سمتی است که نگاه بیشتر مردم به قشر مرفه است و برای همین نیازها هیچ گاه تمام شدنی نیست. سرلشکر جعفری گفت: سپاه آماده است به کمک دولت بشتابد و برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی نیروهای خود را متمرکز کند تا با کمک هم از این بحران عبور کنیم. وی با بیان اینکه در زمینه دفاعی و امنیتی از وضعیت بسیار خوبی برخورداریم، افزود: همیشه اعلام کردیم، آماده ایم ظرفیت گسترده و عظیم مهندسی و تجربه‌های خود را در خدمت حل بحران‌های معیشتی بگذاریم.

هزینه سازش با بیگانه بیشتر از هزینه مقاومت

فرمانده کل سپاه گفت: امروز دشمن، شکست خورده از همه سیاست هایش در منطقه تنها کاری که می‌تواند انجام دهد ایجاد ناامنی در ایران اسلامی است و مردم و مسئولان ما باید بدانند هزینه سازش کردن با بیگانه بسیار بیشتر از هزینه مقاومت است. سرلشکر جعفری تأکیدکرد: کشته سازی یکی از برنامه‌های اصلی فتنه گران و اربابان آنها در اغتشاشات اخیر بود و می‌خواستند کاملاً به صورت جدی و هدفمند جان مردم چه کودک و چه بزرگ را بگیرند و به گردن حکومت اسلامی ایران بیندازند. وی گفت: این کشته سازی‌ها را در قهدریجان، ایذه و نجف آباد دیدیدم که حتی دو برادر بسیجی را با گلوله ساچمه‌ای و چاقو به شهادت رساندند و این جنایات را از لابه لای جمعیت هدایت می‌کردند. فرمانده کل سپاه افزود: مردم جنوب شرق و شمال غرب کشور که با ناامنی‌های برآمده از ضدانقلاب و اشرار همیشه دست و پنجه نرم کرده‌اند و طعم شیرین امنیت را به خوبی می‌دانند، نگذاشتند فتنه گران داخل آنها رسوخ کنند.

آمادگی امنیتی و بصیرت مردم شکستی دوباره به دشمن تحمیل کرد

وی تأکیدکرد: اگر دراین شرایط آمادگی‌های امنیتی نبود شدت این فتنه بسیار گسترده تر از این می‌شد و از سوی دیگر شرایط فضای مجازی نیز به هیچ وجه مناسب نبود و برخی به علت مصالح یا بی توجهی به هشدارها کنترل این فضا را از دست دادند. سرلشکر جعفری گفت: آمادگی امنیتی ما و بصیرت مردم باعث شد دشمن شکستی دوباره را تجربه کند چراکه اگر وضعیت ما مانند مصر، تونس و لیبی بود شاید جمهوری اسلامی ایران ضرر جبران ناپذیر را تجربه می‌کرد. وی با بیان اینکه حجم تخریب‌ها و گستردگی فتنه در سال ۸۸ بسیار بیشتر از فتنه ۹۶ بود، افزود: آن فتنه، فتنه‌ای سیاسی بود اما فتنه اخیر پراکندگی بیشتری داشت.

باید از ملت غیور ایران اسلامی تشکر کرد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به ادعای برخی مسئولان استان خراسان رضوی مبنی بر دخالت جریان منسوب به یکی از مسئولین سابق در آغاز این تجمع و اعتراض در مشهد و برخی مناطق دیگر که در ادامه از دست رها شد و به اغتشاش و فتنه رسید، گفت: این موضوع با فراخوان یکی از سایت‌هایی صورت گرفت که وابسته به شخصی است که این روزها زبان به مخالفت خوانی نسبت به اصل و ارزش‌های نظام گشوده است. سرلشکر جعفری تأکیدکرد: نیروهای امنیتی درحال بررسی این مسئله هستند و اگر به دخالت این مسئول سابق برسند قطعاً متناسب با وضعیت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند کرد. وی با بیان اینکه در فتنه اخیر سپاه تنها در سه استان اصفهان، لرستان و همدان به طور محدود وارد عمل شد و افزود: بیشترین اجتماع شهری در این فتنه در اوج آن تجمعی هزار و پانصد نفری بود و در کل کشور در اوج اغتشاشات نیز حدود ۱۵ هزار نفر حضور داشتند. سرلشکر جعفری تأکیدکرد: باید از ملت غیور ایران اسلامی تشکر کرد چون به محض اینکه متوجه شدند دست بیگانگان و فتنه گران در کار است راه خود را هوشمندانه از آنها جدا کردند و با تمام مشکلات اقتصادی که داشتند به دفاع از آرمان‌های انقلاب و ایران اسلامی پرداختند. وی گفت: حضور همیشگی مردم در صحنه‌های سخت و بحران‌های انقلاب از جمله فتنه اخیر باعث شد که کار فتنه گران، سخت‌تر شود و نیروهای امنیتی به سرعت بتوانند حلقه‌ها و سرحلقه‌های فتنه گران را شناسایی و دستگیر کنند.
‌ ‌
اغتشاشگران از سوی منافقین آموزش دیده بودند

سرلشکر جعفری افزود: بسیاری از اغتشاشگرانی که از روز جمعه به بعد در مرکز فتنه بودند همه آموزش دیده ضدانقلاب و منافقین بودند که دستگیر شدند و به شدت با آنان برخورد خواهد شد. وی با بیان اینکه زمینه و بهانه از پنج‌شنبه به دست ضدانقلاب افتاد، افزود: دشمنان به سرعت بر فضای مجازی سوار شدند و برای فتنه‌گری به صحنه آمدند. سرلشکر جعفری تأکیدکرد: علاوه بر ۵ هزار نیرویی که خانم کلینتون اعلام کرد برای ایجاد آشوب و فتنه و ناامنی در ایران آموزش داده‌اند، تعداد قابل توجهی دیگر از عوامل ضدانقلاب، سلطنت طلب و منافقین داخلی ماموریت یافتند اغتشاش و فتنه را گسترش دهند. فرمانده کل سپاه گفت: همزمان در فضای مجازی با ۳ هزار نیروی جدید شبکه سازی را آغاز کردند و در آستانه سالگرد حماسه ۹ دی مشکلات اقتصادی را بهترین بهانه برای آشوب در کشور دانستند. سرلشکر جعفری افزود: عدم کنترل فضای مجازی که مدیریت آن در خارج از کشور است و کوتاهی مسئولان در کنترل این فضا نیز به اغتشاشات شدت داد، اما زمانی که فضای مجازی کنترل شد، شاهد کاهش فتنه گری‌ها بودیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ اشاره کرد و گفت: فاصله فتنه ۹۶ دو سال کمتر از فتنه‌های دیگر بود چراکه با نفوذ انقلاب و مقاومت در قلب و ذهن مردم آزاده جهان و منطقه امریکا و صهیونیست‌ها و آل سعود قسم خوردند که از ایران انتقام می‌گیرند اما باید به آنها گفت زهی خیال باطل.

پایان اسکان موقت زلزله زدگان روستایی

سردار جعفری خبر مهم دیگری را اعلام کرد، ۸ هزار و ۱۰۰ کانکس تحویل زلزله زدگان غرب کشور شده است. وی گفت: ۴۵ روز پیش رهبر معظم انقلاب به مناطق آسیب دیده آمدند و نگران اسکان موقت زلزله زدگان بودند که ما قول دادیم ۴۵ روزه ۸ هزار کانکس را تحویل می‌دهیم و امروز ۸ هزار و ۱۰۰ خانواده در ۸ هزار و ۱۰۰ کانکس استقرار یافتند. وی افزود: همچنان در کنار مردم و دولت در این مناطق هستیم و در صورت نیاز برای ساخت و اسکان دائم به دولت کمک خواهیم کرد. فرمانده کل سپاه گفت: دولت بودجه‌ای را درنظر گرفته و با وامی که به آسیب‌دیدگان می‌دهد کار ساخت منزل در مناطق آسیب‌دیده با نظارت خود صاحب خانه آغاز می‌شود و هرچند شاید این مبلغ کم باشد اما سپاه پاسداران حاضر است در جابه‌جایی مصالح و خرید مصالح با قیمت پایین و کمک در ساخت خانه‌ها توسط گروه‌های جهادی و کمک قرارگاه سازندگی هزینه‌های ساخت مسکن را بسیار کاهش دهد. سردار جعفری افزود: سازماندهی ۳۱ سپاه استانی که هر استان رسیدگی به شش روستا را در دست گرفت و هدایت کمک‌های مردمی در روستاها و عملکرد ویژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در آواربرداری، افتخاری دیگر برای سپاهیان اسلام بود. وی تأکیدکرد: ۱۲۰ هزار مترمربع فضای استقرار کانکس‌های ساخته شده توسط سپاه است که اتمام این مأموریت بزرگ در روستاهای دشت ذهاب را نیز اعلام می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.