رئیس شورای ملی زیتون ایران خبر داد

خسارت ۲۰ تا ۶۰ درصدی سرما به باغات زیتون استان زنجان/ بیمه توجیه چندانی برای کشاورزان ندارد

رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به سرمای اواخر فروردین‌ماه امسال در استان زنجان، گفت: این سرما به باغات زیتون استان از 20 تا 60 درصد خسارت وارد کرده است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، مهدی عباسی امروز در زنجان با تاکید بر اینکه زیتون تولیدی ایران در زمره زیتون‌های خوش مزه بوده که خوش‌طعم‌ترین آنها نیز زیتون تولیدی در استان زنجان است، اظهار کرد:‌ واردات زیتون به کشور ممنوع است.

وی با اشاره به سرمای اواخر فروردین‌ماه امسال در استان زنجان، تصریح کرد: این سرما به باغات زیتون استان از ۲۰ تا ۶۰ درصد خسارت وارد کرده است.

رئیس شورای ملی زیتون ایران با بیان اینکه دستگاه‌هایی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات وجود دارد، گفت: اما کشاورزان به این دستگاه‌ها دسترسی ندارند و بیمه باید این دستگاه‌ها را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

عباسی با اشاره به اینکه این دستگاه‌ها موج‌شکن سرما بوده و از سرمازدگی باغات جلوگیری می‌کند، ابراز کرد: کشاورزان با دود و روشن کردن آتش می‌توانند شدت سرمازدگی باغات را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه بیمه توجیه چندانی برای کشاورزان نداشته و تعهدات آن کم است، افزود: به همین دلیل کشاورزان رغبت چندانی برای مراجعه به بیمه ندارند و البته پرداخت بیمه‌ها نیز به موقع نیست.

رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ پرداختی بیمه‌ها به کشاورزان به موقع نبوده است، اظهار کرد: در برخی موارد بیمه‌ها تا یک سال تاخیر در پرداخت دارند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.