امام جمعه بخش گلستان:

خدمت به مردم شکر نعمت مسئولیت خواهد بود/ اولین غیور خداوند متعال است

امام جمعه بخش گلستان گفت: مسئولین بهارستانی می بایست خود را وقف خدمت به مردم نمایند نه اینکه خود را بالاتر از آن‌ها بدانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین احمد نورپور امام جمعه بخش گلستان با بیان اینکه اهمیت درس‌های عاشورا، عنوان داشت: یکی از درس‌های عاشورا را موضوع غیرت می باشد و آنچه که امروز جامعه ما بیش از گذشته به آن نیاز دارد بحث غیرت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اولین غیور خداوند متعال است، تصریح کرد: غیور یکی از صفات خداوند می باشد و لذا می بینیم خداوند حکیم با همه ارحم الراحمین بودنش در بعضی جاها از جمله در مقابل اعمال منافی عفت شدیدترین مجازات‌ها و احکام را صادر کرده که حاکی از همان غیور بودن خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور در رابطه با روایات ائمه در رابطه با موضوع مذکور، اظهار داشت: غیرت بر سه قسم، غیرت ملی، دینی و ناموسی می باشد و غیرت ملی یعنی به آب و خاک و مفاخر و شهدا و آزادگان خود عشق ورزیدن و تعصب داشتن که این موضوع جدای از بحث ملی گرایی است که یک تعصب کوکورانه می باشد، غیرت دینی بی‌تعصب نبودن در برابر ارزش‌های دینی است و غیرت ناموسی حریم قائل شدن و غیرت ورزیدن به اهل و عیال و خانواده در برابر دیدگان ناپاک می باشد.

وی همچنین به وضعیت نامناسب آسفالت معابر شهرگلستان اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی و شهرداری گلستان باید نسبت به لکه‌گیری معابر توجه ویژه داشته باشند و به طبع تمامی مسئولین باید بدانند که می بایست خود را وقف خدمت به مردم کنند نه اینکه خود را بالاتر از آنان بدانند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اینکه خدمت به مردم شکر نعمت مسئولیت خواهد بود، خاطرنشان کرد: افرادی هم که به سمتی منصوب می شوند قاعدتاً باید از بنرهای تبریک وسیعی که زده می شود جلوگیری کنند چراکه آن افرادی که این نوشته‌ها را می زنند قطعا توقعاتی هم دارند که بعضاً نامناسب است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.