معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان:

خانه مهربانی به بهارستان خواهد آمد/ فاز اول تاسیس خانه مهربانی در سال ۹۶ اجرا می شود

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: به زودی با پیگیری‌های فرمانداری بهارستان فاز اول تاسیس خانه مهربانی در شهرستان بهارستان اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به اهمیت فعالیت خانه‌های مهربانی در جامعه، گفت: به زودی با همکاری دستگاه‌های متولی خانه مهربانی در شهرستان بهارستان نیز تاسیس خواهد شد.

وی در ادامه باتاکید بر فعالیت‌های موثر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بهارستان، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های این شورا و همچنین پیگیری‌های فرمانداری شهرستان در راستای ساماندهی معتادین متجاهر و کارتن خواب، مرکز اقامتی میان مدت یا همان کمپ ماده ۱۶ در بهارستان تشکیل شده است.

موسوی با تشریح جزئیات نحوه فعالیت این نوع کمپ‌ها، عنوان داشت: معتادین بی‌خانمان به مدت سه ماه در این مرکز نگهداری می شوند و پس از پایان دوره درمان به آغوش خانواده خود و جامعه باز می گردند که یان کمپ به نوعی به کمپ اجباری شهرت یافته است.

وی با اشاره به هدف تاسیس خانه مهربانی در بهارستان، تشریح کرد: به جهت تکمیل درمان و اطمینان از عدم بازگشت بهبود یافتگان به مصرف مجدد مواد مخدر و برای مهارت آموزی در حین درمان، مسئولان بهارستان در تلاش برای راه اندازی خانه‌های مهربانی در سطح شهرستان می باشند.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان در رابطه با نحوه تاسیس خانه مهربانی در بهارستان، اذعان داشت: این مرکز به دلیل اهمیت بالا در دو فاز تاسیس خواهد شد که فاز اول آن درحال انعقاد قرارداد کوتاه مدت برای در اختیار گرفتن ساختمانی استیجاری مجهز به امکانات لازم می باشد و تلاش می شود تا پایان سال جاری فاز اول به بهره برداری برسد.

وی درپایان باتوجه به اجرای فاز دوم این پروژه به موازات اجرای فاز اول، افزود: زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در روستای ریه در حال تملک می باشد و بهامید خداوند و با همکاری دستگاه‌های مربوطه به زودی شروع عملیاتی ساختمانی آن نیز در دستور کار قرار می گیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.