حکم اخراج یحیی در دستان شفر

امروز مدعيان جنوبي ليگ هفته هجدهم را استارت مي‌زنند، هفته‌اي که با ديدار فولاد خوزستان – مشكي‌پوشان و پارس جنوبي – سپاهان آغاز و يک روز بعد با ديگر ديدارهاي باقيمانده پيگيري مي‌شود.

بهارستانه: امروز مدعیان جنوبی لیگ هفته هجدهم را استارت می‌زنند، هفته‌ای که با دیدار فولاد خوزستان – مشکی‌پوشان و پارس جنوبی – سپاهان آغاز و یک روز بعد با دیگر دیدارهای باقیمانده پیگیری می‌شود. دیدارهایی که مهم‌ترین آن رویارویی پرسپولیس با نفتی‌های تهران است و رودررویی استقلال با تراکتورسازانی که بعد از چالش‌هایی که در آزادی رقم خورد از آبی‌پوشان پایتخت پذیرایی خواهند کرد.
فاصله پارس جنوبی با صدر جدول و یاران برانکو زیاد شده و عدم پیروزی در دور برگشت رقابت‌های لیگ نیز شرایط را برای یاران تارتار سخت‌تر کرده است، با این شرایط ساعت ۱۵ امروز پارس جنوبی جم باید از سپاهان پذیرایی کند، تیمی که حالا به انسجام خوبی رسیده و با برد پرگل هفته گذشته برابر پدیده امید زیادی برای رسیدن به جمع مدعیان دارد. البته به شرط آنکه ناکامی‌های پدیده این فصل رقابت‌های لیگ که حالا به رده سوم سقوط کرده، همچنان ادامه داشته باشد. همزمان با دیدار پارس جنوبی، فولادی‌های خوزستان که چراغ خاموش خود را به رده دوم جدول رسانده‌اند برای تثبیت جایگاه به دست آمده، درصدد تحمیل دهمین شکست این فصل به مشکی‌پوشان خراسان قعرنشین لیگ هستند.
استقلال در جهنم تبریز
در حساس‌ترین بازی روز جمعه استقلال ساعت ۱۴:۳۰ در یادگار امام مهمان تراکتورسازان تبریزی است، تیمی که بعد از آمدن شفر آلمانی خوب نتیجه گرفته و حالا امید زیادی دارد تا خود را به جمع مدعیان لیگ برساند. با این حال شفر و شاگردانش روز سختی در تبریز خواهند داشت، خصوصاً که بعد از اتفاقات هفته گذشته در آزادی بیم آن می‌رود که هواداران تراکتور، ورزشگاه را برای مهمان پایتخت‌نشین خود جهنم کنند. از سوی دیگر با توجه به ناکامی‌های اخیر تراکتور، گل‌محمدی روی لبه تیغ قرار دارد و اگر بازی با استقلال پایان بحران‌های نماینده سرخپوش تبریزی نباشد، شاید داستان سرمربی جوان تراکتور در این تیم به پایان برسد، خصوصاً که بعد از کنار رفتن تراکتور از رقابت‌های حذفی و شکست هفته قبل برابر پرسپولیس که به ماندگار شدن این تیم در رده دهم جدول انجامید، مدیریت باشگاه با کسر ۲۰ درصد از قرارداد سرمربی جوان تیمش به نوعی اولتیماتوم آخر را به یحیی داد تا دلخوری‌ها با مصاحبه تند گل‌محمدی علیه مدیریت باشگاه و ابراز تأسف از این تصمیم‌گیری عیان شود. با وجود این، اما تراکتور و سرمربی جوانش حالا برای اثبات خود هم که شده از هیچ تلاشی برای کسب پیروزی در این بازی خانگی فروگذار نخواهند بود. به خصوص که حمایت تماشاگران پرشور خود را نیز به همراه دارند و می‌توانند یکی از سخت‌ترین روزهای شفر و شاگردانش در این فصل را رقم بزنند. حالا باید دید مربی آلمانی آبی‌پوشان برای این بازی سخت و حساس چه برنامه‌ای دارد و آیا می‌تواند روند موفقیت‌هایش را در تبریز هم ادامه دهد یا خیر.
تکرار دیدار تکراری
تکراری‌ترین بازی لیگ ساعت ۱۶:۳۰ جمعه در آزادی برگزار می‌شود، جایی که پرسپولیس برای چهارمین بار در طول این فصل به مصاف نفتی‌های تهران می‌رود، تیمی که در هر سه دیدار قبلی بازنده بود، اما این‌بار شاید شرایط کمی متفاوت‌تر از قبل باشد، چراکه در آستانه چهارمین دیدار با پرسپولیس بود که مالکیت نفت تهران بار دیگر واگذار شد تا بازیکنان این تیم که تصمیم گرفته بودند مقابل سرخپوشان تهرانی به میدان نروند از تصمیم خود کوتاه بیایند و با وعده‌های مالکان جدید، خود را آماده دیداری متفاوت کنند. از دیگر نکات جالب این بازی، حضور هومن افاضلی روی نیمکت نفت تهران است. مربی جوانی که در نخستین تجربه مربیگری‌اش در این تیم باید خود را مهیای نبرد با صدرنشین لیگ کند، تیمی که هدایت آن را برانکو به عنوان یکی از نزدیک‌ترین دوستان افاضلی برعهده دارد. دیداری که باید دید این‌بار هم به سود پرسپولیس خاتمه می‌یابد یا آنکه استارتی برای خروج نفت از بحران می‌شود. البته روی کاغذ پرسپولیس نباید کار سختی برای شکست چندباره نفت داشته باشد. با این حال از شرایط نه‌چندان جالب این روزهای پرسپولیس هم نمی‌توان گذشت که داستان جدایی طارمی و فاش شدن کسری‌های جدید از قراردادهای بازیکنان توسط مدیریت قبلی از جمله آنهاست. تصمیمی یک‌طرفه که باعث شد تا طی روزهای گذشته بازیکنان این تیم یک به یک برای اعتراض راهی باشگاه شوند. حالا و با این شرایط آشفته، پرسپولیس برای حفظ جایگاهش باید سه امتیاز دیگر به دریافتی‌های این فصل خود اضافه کند.
در دیگر بازی‌های روز جمعه، سپیدرود رشت ساعت ۱۵ در سردار جنگل از گسترش فولاد تبریز پذیرایی می‌کند، تیمی که هدایت آن به عهده علی کریمی گذاشته شده که البته به دلیل مشکلات پیش آمده قرار است نام امامی‌فر به عنوان سرمربی آن ثبت شود. پدیده – نفت آبادان ساعت ۱۴:۳۰، ذوب‌آهن اصفهان – پیکان تهران ساعت ۱۵ و سایپا – استقلال خوزستان نیز ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف هم می‌روند.
منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.