حکایت عجیب روپوش مدارس از دوخت تا فروش به دانش آموزان بهارستانی

روپوش‌های مدارس شهرستان بهارستان به شکلی دل بخواهی و متفاوت از یکدیگر با پایین‌ترین کیفیت و بالاترین قیمت به شهروندان بهارستانی فروخته می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، هر دختری برای حضور در مدارس دخترانه و تحصیل کردن نیاز به داشتن روپوش مخصوص مدرسه خود را دارد که این موضوع برای برخی از مدارس پسرانه نیز صدق می کند که امری عادی و قابل قبول برای سادگی و هم رنگی دانش آموزان به حساب می آید و همچنین به واسطه این لباس‌ها می توان دانش آموزان را در خیابان از دیگر افراد جامعه تشخیص داد که به تبع در برخی موارد کارآمد است.

اما نکته قابل توجه در خصوص این روپوش‌ها مراکز تهیه و فروش آن‌ها و همچنین قیمت‌های این روپوش‌ها می باشد، چراکه در طول سال‌های اخیر به ویژه در سال جاری قیمت روپوش مدارس در شهرستان بهارستان افزایش چشم‌گیری داشته است، که سبب نارضایتی بسیاری از والدین دانش آموزان بهارستانی شده است.

اغلب مدارس سطح شهرستان خود اقدام به انتخاب یک تولیدی یا خیاطی برای دوخت و فروش روپوش‌های مدارس می کنند و برخی از این تولیدی‌ها حتی خودشان رنگ روپوش پایه‌های تحصیلی مختلف را انتخاب می نمایند.

جنس پارچه‌های استفاده شده در دوخت روپوش مدارس هم که در اکثر موارد جزو ارزان قیمت‌ترین توع پارچه موجود در بازار می باشد، اما با این حال قیمت‌های این لباس‌ها بسیار بالا و سرسام آور می باشد، به شکلی که بعضی از دانش آموزان بهارستانی روپوش‌های سال‌های گذشته خود را بازهم به تن می کنند که به تبع با روپوش‌های جدید تفاوت‌هایی از نظر رنگ و طرح دارد.

بنابه گفته شهروندان بهارستانی یکی از این تولیدی‌های فروش روپوش مدارس، لباس‌های فرم مراکز مهدکودک را نزدیک به صد هزارتومان به هر فرد می فروشد که باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی و قشر کارگر ساکن بهارستان قیمت نامناسبی بوده و توان خرید این لباس‌ها در بسیاری از خانواده‌های بهارستانی وجود ندارد.

حال سئوال اینجاست که آیا ادارات آموزش و پرورش ناحیه ۱ و ۲ شهرستان بهارستان نظارتی بر این موضوع دارند یا خیر؟ و اگر نظارتی وجود دارد، پس چرا شرایط به گونه‌ای است که هیچگونه نظم و قانونی در آن دیده نمی شود؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.