فرماندار شهرستان بهارستان:

حوزه کتاب و کتابخوانی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد/ روند احداث کتابخانه در بهارستان ادامه دارد

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: به دلیل کاهش سرانه مطالعه در سطح کشور باید حوزه کتاب و کتابخوانی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آئین بازگشایی کتابخانه شهید بهشتی در محله شهرک امام حسین (ع)، عنوان داشت: در طول چند سال گذشته با همراهی و همکاری اعضای انجمن کتابخانه‌ها اقدامات خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان صورت گرفته است.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه توفیقات خوبی در این حوزه داشته‌ایم، تصریح کرد: می بایست همراهی و همکاری در راستای انجام اقدام بهتر در حوزه کتاب و کتاخوانی در سطح شهرستان بهارستان بیش از پیش تداوم داشته باشد.

سلیمان‌پور با بیان اینکه کتابخانه شهید بهشتی پنجمین کتابخانه شهرستان بهارستان به شمار می رود که در سال جاری بازگشایی شده است، اذعان داشت: در طول سال جاری پنج کتابخانه با اعتباری در حدود پانزده میلیارد ریال مرمت و بازسازی شده است  و در سال آینده نیز ۶ کتابخانه در بهارستان ساخته خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با لزوم توجه جدی و ویژه به حوزه کتاب و کتابخوانی، تبیین کرد: اگر به دنبال شاخص‌های سرمایه اجتماعی می باشیم می بایست به فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه جدی داشته باشیم و در این مسیر به درستی حرکت نماییم.

فرماندار شهرستان بهارستان به کاهش سرانه مطالعه در سطح کشور اشاره کرد و بیان داشت: بر اثر عوامل مختلف سرانه مطالعه در کشور کاهش یافته است و بدون تردید این مسئله خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

وی درپایان باتوجه به لزوم رسیدگی به شرایط کتابخانه‌ها و همکاری با آن‌ها، خاطرنشان کرد: پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها حاصل از درآمد شهرداری‌ها از موضوعاتی که در این راستا می توان به آن توجه داشت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.