حمله یک جوان به طلبه بهارستانی، زنگ خطری برای جامعه اسلامی

ضرب و شتم یک طلبه توسط جوان بهارستانی و توهین جمعی از جوانان به مقدسات دینی بدون تردید زنگ هشداری برای جامعه می باشد، تا بیشتر به قشر جوان توجه نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در طول ماه‌های اخیر که برخی از افراد گمراه و بعضاً همراه منافقان، نسبت به روحانیون و طلاب کشور جبهه گرفته‌اند و منشاء برخی از مشکلات را قشر روحانیون می دانند، گاهاً خبرهایی مبنی بر ترور یا حمله به طلاب جوان را می شنویم که در شهرستان بهارستان نیز اینگونه اخبار به گوش می رسد.

این درحالی است که روحانیون و طلاب در بین شهروندان بهارتستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشند و به دلیل فضای مذهبی که در اکثر روزهای سال در سطح شهرستان حاکم است و ولایتمدار بودن شهروندان، همیشه مردم و روحانیت در بهارستان در کنار یکدیگر بوده‌اند.

اما گفتنی است که به تازگی طلبه جوانی در شهرستان بهارستان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و این خبر به سرعت در فضای مجازی و در سطح شهرستان انعکاس پیدا کرد، و نکته جالب در خصوص دلیل بروز این اتفاق این است که این طلبه به یک جوان تذکر لسانی داده بود و در مقابل این جوان به طلبه حمله کرده بود.

این طلبه جوان حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی و ۲۷ ساله می باشد که در عرصه کار فرهنگی و ارزشی می باشد و طبیعی است که چنین فردی از دلیل اصلی قیام امام حسین (ع) یعنی امر به معروف و نهی از منکر پیروی کند و سعی در زنده نگه داشتن این اصل در جامعه داشته باشد.

موضوعی که در این بین طبیعی نمی باشد، خشم موجود در وجود جوان ضارب است و اینکه چه مسئله‌ای سبب شده است تا یک جوان در برابر نهی از منکر یک روحانی به شدت واکنش منفی نشان دهد به شکلی که موضوع به نیروی انتظامی و دستگیری وی منجر شود.

شاید این اولین باری باشد که یک طلبه درحال تردد در خیابان مورد مزاحمت چند جوان قرار می گیرد یا اینکه جوانان به مقدسات دینی توهین و فحاشی می کنند، اما مطمئناً این موضوع زنگ خطری برای تمامی مسئولان، مردم و جامعه روحانیت می باشد، چراکه ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و از کودکی فرزندانمان را با شرعیات، اسلام و اهل بیت و قرآن آشنا می کنیم.

بدون تردید از جمله عوامل موثر در بروز چنین مشکل و معضل مهمی ماهواره، تهاجم فرهنگی غرب و همچنین فضای مجازی می باشد، اما همه ما به خوبی می دانیم که هریک از این‌ها راهکاری برای مقابله دارند و یقیناً این راهکار سنگ اندازی در فعالیت‌های مجازی و اجتماعی و برخورد با جوانان خودمان نمی باشد.

درپایان لازم به ذکر است که مسئولان شهرستان بهارستان پس از بروز این حادثه باید بیش از پیش به فکر اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی موثر و با حضور جوانان باشند، تا آن‌ها را از دام دشمنان حفظ نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.