حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه ابها در عربستان سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی موفق نیروهای انصارالله به فرودگاه ابها در عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المسیره یمن از حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه ابها در عربستان سعودی در روز یک شنبه خبر داد.

«یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن این حمله را تایید کرده و گفته، حمله پهپادی به ترمینال ورودی فرودگاه ابها صورت گرفته است و عملیات ناوبری هوایی این فرودگاه را مختل کرده است.

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اوایل روز یک شنبه نیز با پهپاد‌هایی از نوع «قاصف k2» اهدافی نظامی در فرودگاه نجران واقع در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار داده بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، در عملیات اول بامداد امروز یکشنبه، اتاق‌های کنترل از راه دور پهپادها در فرودگاه نجران و در عملیات دوم آشیانه پهپاد‌ها و دیگر مواضع نظامی مورد هدف بود.

سریع تأکید کرد: این عملیات به اهداف دقیق خود رسید و منجر به تعطیلی [چند ساعته] ناوبری هوایی در این فرودگاه شد.

عملیاتهای روز یک شنبه در واکنش به «جنایات ائتلاف سعودی و حملات متعدد آن انجام شد؛ ائتلاف تنها در ۴۸ ساعت گذشته ۲۷ حمله هوایی به اهدافی یمنی انجام داده است».

عربستان از فرودگاه‌های غیرنظامی در جنوب کشورش برای فعالیت‌های نظامی علیه یمن استفاده می‌کند به نحوی که یک مرکز کنترل از راه دور برای پهپادها در فرودگاه‌ها با هدف انجام مأموریت‌های رصد و حمله به خاک یمن ایجاد شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.