حمایت از گروه های مردمی برای پاکسازی مسیر نجف تا کربلا

شهردار تهران از حمایت شهرداری تهران از گروه های مردمی برای پاکسازی مسیر نجف تا کربلا در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، پیروز حناچی عصر امروز در حاشیه گردهمایی ۴٠٠ نفر از خادمین داوطلب پاکسازی مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی که در سالن خلیج‌فارس باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همواره مانند شمعی روشن در طول تاریخ بوده است که عشاق آن چون پروانه به دورش چرخیده‌اند.

وی ادامه داد: عاشقان حضرت در این روزها به بهانه عشق حسین (ع) مسیر شهر و دیار خود تا کربلا را طی می‌کنند؛ این حرکت از قدیم وجود داشته و البته در طول تاریخ همواره با سختی‌هایی مواجه بوده است، اما حتی در زمان حکومت صدام نیز این حرکت متوقف نشد.

وی افزود: امیدوارم هموطنانمان مثل همیشه در این مسیر ثابت‌قدم باشند و ما نیز با افتخار خدمت رسانی کنیم.

حناچی گفت: اقدامی که شهرداری تهران به طور معمول انجام می دهد استقرار نیروهای مناطق در نقاط مرزی است تا به زوار خدمات رسانی کنند؛ در نجف و به ویژه کربلا نیز خدمات شهری به زوار ارایه می‌شود که خوشبختانه این موضوع امسال به تصویب شورا نیز رسید.

وی تصریح کرد: امسال خدمت دیگری نیز به شکل مردمی ارایه می‌شود که در طول مسیر حدوداً ١٠٠ کیلومتری نجف تا کربلا صورت می‌پذیرد.

حناچی گفت: در این حرکت، گروه‌های مردمی تلاش دارند تا به جمع‌آوری زباله‌ها در راه کمک کنند که این مسیر بهشتی دلپذیرتر شود.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع کاملا داوطلبانه است و ما در این خصوص تنها نقش تسهیل‌گر را برعهده خواهیم داشت؛ شنبه نیز حدود هزار و ۵۰۰ نفر از داوطلبان به این حرکت عاشقانه می‌پیوندند؛ این افراد در نجف و کربلا میهمان مضیف اباعبدالله‌الحسین (ع) هستند و ما تنها سعی بر مهیا کردن شرایط داریم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.