حضور اهالی سرای احسان در مسابقات ورزشی

دومین دوره مسابقات فرهنگی – ورزشی مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران روانی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی بهارستانه ؛ این دوره مسابقات که با شرکت صدها نفری از بیماران مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران مزمن موسسه سرای احسان وبا همت هیات تکواندوی استان تهران در منطقه کهریزک به سبب افزایش توان  روحی این بیماران اجرا گردید

این مراسم با حضور جمشید سهرابی رییس هیئت تکواندو استان تهران ، الهه راستگو عضو شورای شهرتهران ، شیخ لر بخشدار باقرشهر و کهریزک ، عربی شهردار کهریزک، ،بیژن خراسانی دبیر هیئت تکواندو استان تهران ، ،اصغر فتحی مسئول کانون بسیج تکواندو تهران بزرگ ، مرتضی غفاریان از مشاورین عالی هیئت تکواندو ،حسینعلی نعیمی مدیر فنی تیم های تهران ،محمد سعیدنریمانی مسئول کمیته فنی،زهرا تاجیک مشاور عالی هیئت تکواندو ،حسن کاظمی راد رییس هیئت تکواندو واعظم  توکلی نایب رییس شهرستان ری  ،مهدی  بهادری رییس و فاطمه  قنبری نایب رییس هیئت تکواندو شهرستان اسلامشهر ،مریم رضایی مسئول کمیته روابط عمومی هیئت تکواندو،سلمه حاج حسینی  نایب رییس کمیته فرهنگی ،آسیه بهاری نیا مسئول کمیته هانمادانگ  و طیبه محمدی مقدم مسئول سایت  برگزار شد..

مسابقات در 7 گروه (دو میدان – شطرنج – دارت- فوتسال  – طناب کشی -پینگ پونگ – فوتبال دستی ) انجام شد و مددجویان ورزشکار در این دوره از رقابتها در  بخش فرهنگی ( نقاشی ،قران و خطاطی )  با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان این مراسم به نفرات برتر و تیم های برتر اول تا سوم مدال و هدایایی  از سوی هیئت تکواندو استان تهران به رسم یادبود اعطا شد

دکتر فرهاد رمضانی نژاد رئیس موسسه سرای احسان در مصاحبه با بهارستانه افزود: اختالل افسردگی اساسی یا افسردگی یک قطبی، اختاللی شایع است و شیوع آن در طول عمر انسان حدود 15 درصد است. سن متوسط آن تقریبا 40 سالگی است و در زنان و مردان مطلقه و افرادی که ارتباطات اجتماعی کمی دارند، بیشتر دیده میشود.

وی اذعان داشت : افسردگی در کودکان و نوجوانان ممکن است به صورت ترس از مدرسه، افت تحصیلی، سوء مصرف مواد، وابستگی بیش از حد به والدین و رفتارهای ضد اجتمـاعی و در سالمـندان با علائمی  مانند اضطـراب، تحـریکپذیری، ضعف و شکـایتهای متعدد جسمی همـراه باشد.

رمضانی نژاد گفت : ممکن است شکایت از بیماریهای جسمی مانند سردرد، ضعف و بیحالی، کمردرد، یبوست و سرگیجه از علائم شایع و حتی غالب بیماری باشد. همچنین، تغییر ساعت میتواند در تغییر شدت بیماری موثر باشد. به عنوان مثال، ممکن است فرد صبحها بدحال باشد و بهتدریج در طی روز درجاتی از تغییر را تجربه کند و در اواخر روز حال بهتری داشته باشد. هر چند، این روند گاهی نیز معکوس میشود و با گذشت زمان ممکن است بیمار حال عمومی بدتری داشته باشد.

این موسسه که از سال 1377 فعالیت خود را با هدف کمک و نگهداری و درمان و توانبخشی بیماران دارای اختلالات روانی و ذهنی آغاز کرده است هم اکنون به میزبانی 451 نفر از این گروه از بیماران در محلی واقع در بخش کهریزک روستای قلعه نو چمن می باشد .

DSC_0033

DSC_0037

DSC_0041

DSC_0044

DSC_0055

DSC_0060

DSC_0075

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.