حسین‌زاده: ۳ سال رفتیم و آمدیم، اما هیچ‌کس حالی از ما نپرسید/از داوری‌ها گریه کردیم

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: در ۲ سال گذشته قهرمان جهان شدیم و امسال نایب قهرمان، ۳ سال رفتیم و آمدیم، اما هیچ کس حالی از ما نپرسید.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، حسن حسین‌زاده درباره عملکرد فرنگی‌کاران جوان در مسابقات قهرمانی جهان و کسب عنوان نایب قهرمانی گفت: همواره گفته‌ام که سخت‌ترین مسابقات جهانی در رده جوانان است به خصوص وقتی مسابقات در سال قبل از المپیک برگزار می‌شود سطح بسیار بالاتری خواهد داشت.

وی افزود: وقتی با مربیان برخی تیم‌ها صحیت می‌کردیم، آنها عنوان می‌کردند که تعدادی از کشتی‌گیرانشان که در این مسابقات شرکت کرده‌اند عازم مسابقات بزرگسالان جهان در قزاقستان نیز خواهند شد. ترکیه ۳ کشتی‌گیر از جوانانش را به جهانی می‌فرستد و روس‌ها در ۸۲ کیلوگرم و کوبا در ۹۷ کیلوگرم نمایندگانشان از تیم جوانان خواهد بود. البته در تیم ملی بزرگسالان ما هم ۳ کشتی‌گیر که برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان انتخاب شده‌اند سال قبل در جوانان بودند و باید به این نفرات بها بدهند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: ۳ سال رفتیم و آمدیم، اما هیچ کس حالی از ما نپرسید، زمانی در کشتی فرنگی دنیا زنگ تفریح بودیم و آرزو می‌کردیم روی سکوی سومی برویم، اما در ۲ سال گذشته قهرمان جهان شدیم و امسال نایب قهرمان؛ باید می‌دیدید روس‌ها با چه تشکیلاتی برای جبران ناکامی ۲ سال گذشته آمده بودند.

حسین‌زاده با بیان اینکه تعدادی از کشتی‌گیران انتظارات را برآورده نکردند، گفت:‌ ضربه بدی از ۳ کشتی‌گیر خوردیم، به خصوص برادران فروزنده که نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. در ۹۷ کیلوگرم هم یک مدال برای سیدمهدوی کنار گذاشته بودیم و حداقل انتظار حضور او در فینال را داشتیم، اما قبل از هر چیز کشتی‌گیر باید خودش را باور کند. تمام تیم ما تغییر کرده بود و تنها برادران فروزنده از سال قبل بودند که آنها هم باختند.

وی افزود:‌ در کشتی دادمرز از داوری گریه کردم، هیچ کس را نداریم که حق ما را بگیرد. در مسابقه مهدوی و لهستان هم از داوری ضربه خوردیم، طوری چیده بودند که روسیه قهرمان شود. در ۵ وزن اول خیلی خوب کار کردیم و ۲ طلا و ۲ برنز گرفتیم و در ۵ وزن دوم کافی بود یک کشتی را می‌بردیم و بین ۴ نفر می‌آمدیم تا با اقتدار قهرمان می‌شدیم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان عنوان کرد: باید این کشتی‌گیران حفظ شوند، ۸ ماه برای آنها خون‌دل خوردیم. تمام کشتی‌گیران ما از نوجوانان بودند و تنها ۲ کشتی‌گیر باسابقه داشتیم که برادران فروزنده بودند و باختند. اگر ذخیره‌های خوبی داشتیم این ۲ نفر را نمی‌بردیم. دادمرز، بداغی و ناقوسی ۲ سال آینده هم جوانان هستند و می‌توانند حتی مدعی بزرگسالان باشند. یوسفی که در سنگین‌وزن قهرمان شد، یکی از مدعیان سنگین‌وزن ایران خواهد بود و حتی می‌تواند شانس حضور در المپیک را داشته باشد.

حسین‌زاده افزود: کشتی نیازمند حمایت است و دبیر قول داد که حمایت کند. امیدوارم از این تیم حمایت شود، چون این بچه‌ها آینده کشتی فرنگی هستند. حق ما قهرمانی بود اما نشد. مربی بدنساز، مربی تغذیه، ماساژور و… همه خودمان بودیم، اما متأسفانه نشد. از نظر بدنی هیچ مشکلی نداشتیم، اما باید قبول کنیم که سطح آسیایی با جهانی و جهانی با المپیک فرق می‌کند.

وی ادامه داد: سال گذشته ساروی قهرمان جوانان جهان شد و امسال عضو تیم ملی بزرگسالان است، او اگر حمایت شود، از شانس‌های اصلی حضور در المپیک است و اگر در این المپیک مدال نگیرد، در المپیک ۲۰۲۴ شانس اصلی خواهد بود و می‌تواند سال‌ها مانند قاسم رضایی فرمانروایی کند؛ ساروی توانایی‌اش را دارد و تنها باید حمایت شود.

حسین‌زاده درباره حضور تعداد زیادی از کشتی‌گیران جوان در ترکیب تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات جهانی گفت: فقط باید از این تیم حمایت کنیم و به ملی‌پوشان روحیه بدهیم تا نتیجه بگیرند، امیدوارم حداقل بتوانیم سهمیه‌ها را بگیریم تا خیالمان راحت شود و به نظرم شانس کسب چندین مدال را هم خواهیم داشت. کشتی رو به رشد است و مجدداً فنی شده است، به خصوص کشتی فرنگی که اروپایی‌ها دوباره به آن برگشته‌اند. کشتی‌گیری که فن نداشته باشد، جایی در بین بهترین‌ها نخواهد داشت، فقط باید کار و به روز بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که در شهر تالین استونی برگزار شد، تیم ایران با ۲ مدال طلای محمد ناقوسی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۳ مدال برنز پویا دادمرز، شاهین بداغی و محمدرضا رستمی در اوزان ۵۵، ۶۳ و ۷۲ کیلوگرم و کسب ۱۲۱ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های روسیه و ترکیه نیز به ترتیب با ۱۵۷ و ۱۱۷ امتیاز اول و سوم شدند.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان سال گذشته (۲۰۱۸)‌ با کسب ۴ مدال طلا و ۲ برنز برای دومین سال پیاپی به‌عنوان قهرمانی جهان رسیده بود.

در سال ۲۰۱۷ و در رقابت‌های جهانی فنلاند نیز تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار قهرمان جهان شده بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.