حذف خبر تشریح برنامه گردشگری جزیره آشوراده از پرتال سازمان محیط زیست

همزمان با انتصاب مسئول کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سازمان محیط زیست گزارش تشریحی طرح گردشگری آشوراده از روی پرتال این سازمان حذف شد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، صبح روز شنبه اظهارات مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان در خصوص علل موافقت با طرح گردشگری آشوراده و شرح برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این جزیره بر روی پرتال سازمان محیط زیست قرار گرفت که پس از چند ساعت از پرتال حذف شد.

وی هرگونه واگذاری عرصه های ملی، هتل‌سازی و سوء استفاده اشخاص در جزیره آشوراده شایعه و شبهه افکنی دانسته بود.

امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان با بیان اینکه در طرح مصوب طبیعت گردی آشوراده تمامی ملاحظات قوانین داخلی و استانداردهای جهانی حفاظت رعایت شده است؛ گفت: تمامی شایعات و شبهه افکنی‌ها در خصوص هرگونه واگذاری عرصه های ملی، هتل‌سازی و سوء استفاده‌های اشخاص در این جزیره تکذیب می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان با اشاره به اینکه مطالعه و تدوین این طرح مدیریت از سال ۱۳۸۵ آغاز و تا سال ۱۳۹۰ مرحله توجیهی و تفضیلی آن به پایان رسید و بر مبنای آن عرصه هایی از جزیره که بر اساس مطالعه توان اکولوژیک و ظرفیت قابل تحمل محیط، قابلیت تمرکز فعالیتهای طبیعت گردی را دارند جانمایی و عرصه هایی که میتوان در آنها به تفرج گسترده پرداخت نیز مشخص شده اند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.