حجت الاسلام خاموشی از خدمات ۱۰۷ موکب سازمان اوقاف در ایام ‌اربعین خبر داد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان امسال در ۱۰۷ موکب فعالیت دارد؛ که ۶۷ موکب در داخل و ۴۰ موکب در کشور عراق در حال خدمت رسانی به زائران در عرصه اسکان، تغذیه و ارائه فعالیت های فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر که سازمان اوقاف امسال در ۱۰۷ موکب در حال خدمت رسانی به زائران مراسم اربعین حسینی(ع) است گفت: یکی از خدمات وقف خدمت رسانی به زائران حسینی (ع) به ویژه در مراسم پیاده روی اربعین است. سازمان امسال در ۱۰۷موکب فعالیت دارد؛ که ۶۷ موکب در داخل و ۴۰ موکب در کشور عراق در حال خدمت رسانی به زائران در عرصه اسکان، تغذیه و ارائه فعالیت های فرهنگی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، اظهار کرد: یکی از وظایفی که سازمان اوقاف در موقوفات خود دارد بحث خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع) در اربعین، عاشورا وسایر اوقات است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین زمان هایی که جمعیت زیادی به سمت کربلا حرکت می‌کند اربعین است. این پیاده روی چیزی در حدود بیست روز طول می کشد بر همین اساس ما باید تدابیری در داخل و خارج از کشور برای زوار در نظر می‌گرفتیم.

وی گفت: امسال در حدود ۱۰۷ موکب به صورت مشخص داشتیم که ۶۷ موکب داخل کشور و ۴۰ موکب در کشور عراق فعالیت دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فعالیت موکب‌ها در مرزهای کشور گفت: مرز میرجاوه در زاهدان سرویس‌دهی به زوار پاکستانی را بر عهده داشت. در مرز مهران و خسروی و چذابه و شلمچه در هر چهار مرز سازمان اوقاف و امور خیریه حضور داشت.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی گفت: در کشور عراق هم در چند نقطه کاظمین ، سامرا مسجد براثا و نجف و کربلا و جاده کربلا که در راستای خدمات پذیرایی و اسکان و سایر مسائل  فرهنگی فعالیت دارد. امیدوارم سال آینده توسعه کمی و کیفی بیشتری داشته باشیم.

وی گفت :مسئله فرهنگی در باب اربعین یک نقطه اوج معرفتی و عملی دینی دارد و آن ایمان به خدا از طریق ائمه طاهرین(ع) که به خدا متصل بوده اند، روایت داریم: «که کسی که خدا را دوست دارد امام حسین (ع) را دوست دارد.» سیدالشهدا می‌فرماید:«من دست گیر او هستم در سرای باقی و در این دنیا.» نظر من این است که در این ایام جریان تولی دینی بسیار قوت پیدا می‌کند و این خود یک مسئله فرهنگی است.

او ادامه داد: همه در اینجا نماز اول وقت و حتی نماز شب می‌خوانند. به همدیگر کمک می‌کنند و تمرین ایثار می‌کنند. از خودگذشتگی می‌کنند از جان و مال و وقت می‌گذرند و آن مدینه فاضله‌ای که ما می‌خواهیم را در چند روز مشاهده می‌کنیم. کسی اینجا درمانده نیست و گمشده به معنی خاص نخواهد بود، یعنی به اهداف بلند یک جامعه خوب متدینانه و مومنانه داریم نزدیک می‌شویم. ما باید در این راستا یک کار فرهنگی انجام بدهیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی گفت: نکته بعدی در مورد مانایی این جریان است. یعنی بعد از اینکه از اربعین به شهر و دیار خود برگشتیم همین روحیه را حفظ کنیم. ما در موکب‌های خودمان علاوه بر کارهای رفاهی و کمک، اطعام و اسکان؛ مسائل فرهنگی هم داریم.

وی گفت: ان شاالله اوقاف استان تهران برای سال آینده تصمیم بر ساخت این مکان دارد. در نظر داریم اینجا کارخانه یخ بزنیم چرا که داریم به فصل گرما نزدیک می‌شویم و اگر بتوانیم این سرویس‌دهی را در این نقطه به صورت‌ پیشین و پسین داشته باشیم و آن را ارائه بدهیم به رفاه حال زوار بیشتر کمک خواهیم کرد. از نظر ساختمانی هم امکانات را افزایش می‌دهیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.