حسن نوروزی:

حجاب جزو اصول مسلم دین است

نماینده مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم در مراسم حجاب و عفاف گفت: مردان و زنان مسلمان در رعایت و حفظ و نگهداری از حجاب مسئول بوده و حکم سرباز را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حسن نوروزی، نمایند مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم در همایش حجاب و عفاف که در شهرستان بهارستان برگزار شد در رابطه با این روز و مراسم گفت : از مدافعان حریم خانواده و مدافعان حرم که برای آسایش و آرامش مسلمانان جان خود را بر کف دست خود گذاشته اند تشکر می کنم.

وی در ادامه ضمن اشاره به ماجرای مسجد گوهر شاد و شهید شدن ۲۰۰۰ نفر از مردم ایران به دست رضاخان میرپنج بیان داشت: تجمع امروز ما یاد آور خون های ریخته شده در آن زمان است که برای حفظ حجاب و عفاف بوده است و ما نیز امروز باید به عنوان یک مسلمان و پیش از آن یک انسان مدافع حریم خانواده و حجاب و عفاف باشیم.

DSC_0791

حجت السلام والمسلمین حسن نوروزی با بیان این نکته که حکومت پهلوی و به خصوص رضا خان سعی در گنجاندن فرهنگ غربی و غرب گرایی بین مردم داشتند متذکر شد: در آن زمان که رضا خان از هیچ چیز حتی برخورد نظامی و زندانی کردن مردم دریغ نمی کرد مردم ما تسلیم نشدند و فرهنگ غنی و حجاب و عفاف خود را حفظ کردند و ما امروز باید در جامعه اسلامی خود از آنها الگو بگیریم و مانع ورود فرهنگ غربی و از بین رفتن حریم خانواده و حجاب و عفاف شویم.

وی ضمن یادآوری آرمان ها و اهداف امام خمینی (ره) در رابطه با حفظ حجاب و حرمت آن در جامعه اظهار داشت: حجاب جزو اصول مسلم و مهم دین است و همه ما چه مرد و چه زن باید در حفظ و تکریم و دفاع از آن کوشا باشیم و مدافع حریم خانواده خود و خانواده بزرگ اسلام و قرآن بمانیم.

نماینده مردم شهرستانه های رباط کریم و بهارستان در پایان افزود: جوانان ما امروز نقش مهمی در حفظ و تکریم این سنت دیرینه و حجاب و عفاف اسلامی دارند و باید هر چه بیشتر به این امر توجه کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.