حبس بدون غذا؛ مجازات متخلفان در نیروی دریایی آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد به تنبیه مرسوم در نیروی دریایی این کشور که طبق آن نظامیان متخلف ۳ روز بدون غذا و فقط با آب و نان حبس می‌شوند، پایان دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، وب‌سایت آمریکایی در گزارشی به یک روش مرسوم در نیروی دریایی آمریکا برای تنبیه نظامیان متخلف پرداخته و از تصمیم برای لغو آن خبر داده است.

پایگاه «استارز اند استریپس» نوشته این مجازات که طبق آن ملوان‌ها برای تنبیه به مدت ۳ روز فقط با نان و آب حبس می‌شدند قرار است از روز سه‌شنبه به عنوان بخشی از تغییرات گسترده در قانون موسوم به «مقررات‌ یکنواخت عدالت نظامی» حذف شود. «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا این لایحه را اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی امضا و آن را به قانون تبدیل کرد. ترامپ، چند ماه پیش دستور اصلاح بخش‌هایی از این آن را صادر کرده است.

«حبس با آب و غذا» نوعی مجازات غیرقضایی است که فرماندهان کشتی‌ها می‌توانند از آن برای تنبیه ملوان‌هایی که مرتکب خلاف‌‌هایی مانند غیبت غیرموجه، عدم اطاعت از مافوق و گستاخی‌های جنسی می‌شوند استفاده کنند.

نظامیان آمریکایی در گفت‌وگو با «استارز اند استریپس» گفته‌اند از حذف این روش حمایت می‌کنند. «دان اینبادی»، افسر بازنشسته نیروی دریایی آمریکا گفت: «من یکبار از این تنبیه استفاده کردم ولی وقتش است که دیگر آن را کنار بگذاریم.»

این مجازات اولین بار از سال ۱۸۵۵ به جای شلاق زدن به کار گرفته شد. هنوز مشخص نیست نیروی دریایی آمریکا جای حبس با نان و غذا را با چه تنبیه دیگری جایگزین خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.