جوان گلستانی مدال طلای کشتی آزاد جهان را بدست آورد/ افتخار آفرینی ورزشکاران بهارستانی تمامی ندارد

ورزشکار بهارستانی ساکن شهرگلستان در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در جایگاه اول وزن ۶۵ کیلوگرم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در هیاهوی جا‌به‌جایی پست‌های مدیریتی در شهرگلستان و مشکلات عجیب و غریب شورای اسلامی این شهر، یک جوان بهارستانی ساکن شهرگلستان با افتخار آفرینی در مسابقات جهانی کشتی، شور و نشاط را به این شهر برگرداند.

بنابر این گزارش، امیرحسین مقصودی کشتی‌گیر جوان گلستانی در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان که در کشور استونی برگزار می شود، مقابل کوربان شیرایف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ به پیروزی رسید و به مدال طلای این مسابقات دست یافت.

این جوان گلستانی در وزن ۶۵ کیلوگرم این رقابت‌ها در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد و در دور بعد مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید و ه مرحله بعد راه یافت.

مقصودی در مرحله یک چهارم نهایی نیز در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۷ از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد که در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال این دوره از مسابقات راه یافت تا مقابل کشتی‌گیر روسی قرار گیرد.

کشتی‌گیر بهارستانی در دیدار پایانی نیز مقابل کوربان شیرایف از روسیه عملکرد بسیار خوبی داشت و در نهایت با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز شد و به مدال طلای رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان دست یافت.

درپایان لازم به ذکر است که امیرحسین مقصودی از جمله استعدادهای ورزشی شهرستان بهارستان به شمار می رود که نیاز به حمایت و پشتیبانی مسئولین دارد و مدال طلای وی نشان دهنده لزوم رسیدگی بیشتر به ورزش این شهرستان می باشد، چراکه بهارستان دارای جوانان با استعدادی در حوزه ورزش می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.