جوان بهارستانی به دلیل ناکامی تحصیلی دست به خودکشی زد/ نمرات پایین کارنامه دختر جوان را تا یک قدمی مرگ برد

دختر جوان ساکن شهرستان بهارستان به دلیل پایین بودن نمرات تحصیلی خود و احساس شکست، دست به خودکشی نافرجام زد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، خودکشی یکی از آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود که بسیار ناراحت‌کننده و نگران‌کننده می باشد چه برسد که این کار توسط جوانان و نوجوانان یک جامعه صورت بگیرد، هرچند این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما مقابله با آن و ریشه کن کردن این آسیب اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

بنابر این گزارش در تازه‌ترین خودکشی رخ داده در شهرستان بهارستان که بازهم توسط یک دختر جوان صورت گرفته است، یک دختر ۱۷ ساله ساکن شهرک سبردشت شهرستان بهارستان تنها به دلیل پایین بودن نمره‌های کارنامه تحصیلی خود، دست به خودکشی زد.

گفتنی است که درپی سرزنش‌های خانواده و ناراحتی شخصی به دلیل مناسب نبودن نمره‌های کارنامه، این دختر جوان خود را از یک ساختمان ۵ طبقه به زمینی که گود برداری شده است به پایین پرت می کند.

درست است که حضور به موقع عوامل سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان و اورژانس شهرستان بهارستان باعث نجات جان این دختر گردید اما گفته می شود او احتمالاً با شرایطی که دارد اگر زنده بماند ممکن است برای مدت طولانی یا شاید همیشه فرصت درس خواندن را از دست بدهد.

بنابر اعلام گزارش امدادگران قسمت زیادی از استخوان‌های این دختر جوان از ناحیه کمر، دست و پا درپی این خودکشی نافرجام خرد شده بود و توسط اورژانس با قید فوریت به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان جهت مداوا منتقل گردید.

درپایان لازم به ذکر است که بارها این صحبت را در برنامه‌های تلویزیونی و مشاوره‌ها و کتاب‌های مختلف شنیده و خوانده‌ایم که خانواده‌ها نباید مسئله نمره و کارنامه را برای بچه‌ها تبدیل به یک غول کنند و باعث بروز چنین اتفاقاتی شوند، چراکه خیلی از خودکشی‌ها در درون نوجوانان و جوانان ما اتفاق می افتد که خروجی آن را در قالب بی‌انگیزگی و افسردگی می بینید که گاهاً باعث اعتیاد به مواد مخدر، خودکشی یا انجام کارهای ناشایست دیگر می شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.