یادداشت/ محمد امین توکلی‌زاده

جهاد کمک به دولت

قوه مجریه در وسط میدان جنگ اقتصادی با آمریکا است ولی امر مسلمین فرمانده جنگ اقتصادی را همین قوه می‌داند، بنابراین همه باید برای کمک به دولت با تمام وجود به میدان بیائیم و این به معنای نقد نکردن نیست، نقد دلسوزانه خودش نوعی کمک است.

محمد امین توکلی‌زاده مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) در یادداشتی با عنوان «جهاد کمک به دولت» نوشت:

قوه مجریه در وسط میدان جنگ اقتصادی با آمریکا است ولی امر مسلمین فرمانده جنگ اقتصادی را همین قوه می‌دانند، لذا امروز همه باید برای کمک به دولت با تمام وجود به میدان بیائیم و این به معنای نقد نکردن نیست، نقد دلسوزانه خودش نوعی کمک است، حتی ما اشتباهات فاحش این دولت را فراموش نخواهیم کرد، اما وقتی دشمن تمام نیروهای خود را در حوزه اقتصادی فراخوان کرده و تمام شرکای خود و حتی مخالفانش ا در یک صف قرار داده، این شرط عقل است که ما هم کنار هم قرار بگیریم و برای شکست دشمن تلاش کنیم.

البته دولت هم باید حلقه انحصاری خود را باز کند و همه ظرفیت‌های کشور را بسیج کند، این راه را ما پیش از این هم رفته‌ایم و در دفاع مقدس بدترین شرایط را تجربه کرده‌ایم که امروز واقعاً اوضاع ما بهتر و در شرایط مطلوب‌تری قرار داریم.

ارائه راهکار به دولت از طرف نخبگان و تغییر روال معمول دولت از مسیرهای تجربه شده و ناکام مانده مانند حساب کردن بر روی کمک دولت‌های اروپایی و آمریکایی اولین تغییر لازم است.
.
شجاعت، اقتدار و خلاقیت در کنار عقلانیت می‌تواند راه‌های جدیدی را پیش روی دولت قرار دهد که تا امروز تجربه نکرده است،دولت خیلی سریع باید تیم خود را اصلاح کند، کسانی که که خسته یا مأیوس هستند و احساس می‌کنند، برنامه جدیدی ندارند، خیلی سریع باید کنار بروند و از نیروهای کارآمد جدید استفاده شود، آنهم نه با یک نگاه تنگ‌ نظرانه، بلکه با وسعت دید از منتقدین دولت هم در کابینه استفاده گردد،
دشمن به دنبال رخنه اقتصادی است و می‌خواهد مردم ایران را با فشار اقتصادی شکست دهد و باید با عزم راسخ انگیزه مضاعف و روحیه تحول و شجاعت با او جنگید، آدم‌های خودباخته، بی‌انگیزه وخسته به درد جنگ نمی‌خورند.
.
ایجاد ثبات اقتصادی، ایجاد وحدت نظر میان مسؤولان اقتصادی و طراحی‌ های جدید و به‌ کارگیری تمام ظرفیت‌های کشور در این مرحله اهمیت فراوان دارد، کمک به بخش خصوصی برای عبور از مشکلات، برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی مثل واردکنندگان خودرو و کالاهای تشریفاتی با ارز دولتی و اشراف بر عملکرد نهادها و دستگاه‌های اقتصادی مانند گمرک و بانک ضرورت و فوریت دارد.

توضیح شرایط خطیر کشور برای مردم و افشا کردن نقشه‌های دشمن و سخن گفتن با افکار عمومی و پاسخگو بودن مسؤولان هر سه قوه کمک خواهد کرد که مردم اعتماد کنند که دولتمردان ما در حال تلاش هستند و از اوضاع سخت معیشت مردم مطلع هستند و برای حل مشکلات آنها در وسط میدان حاضرند.
.
ما بارها توانسته‌ایم به حول قوه الهی این بار هم خواهیم توانست و دشمن شکست خواهد خورد و مردم ایران پیروز این میدان خواهند بود.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.