جمع آوری ۲۶ میلیارد تومان «صدقه» در ۸ ماه/وجود ۴۸۲ هزار صندوق صدقات در استان تهران

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران از وجود ۴۸۲ هزار و ۵۱۳ صندوق صدقات کوچک و بزرگ در کل استان تهران خبر داد و گفت: بر اساس آمار هشت ماهه امسال حدود ۲۶ میلیارد تومان درآمد این صدقات بوده است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمد هادی سیف، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران درباره «تعداد صندوق‌های صدقات موجود در استان تهران »، اظهار داشت: کمیته امداد استان تهران در حوزه‌ها و مناطق مختلف شهرستان‌های استان تهران فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: ۳۷ هزارو ۸۹۹ صندوق بزرگ در میادین اصلی و ایستگاه‌های مناطق مختلف استان تهران فعال است، ۱۱ هزار و ۴۴۰ صندوق متوسط در فروشگاه‌ها، اداره‌ها، اماکن و سازمانها و ۴۳۳ هزار و ۱۷۴ صندوق نیز خانگی است و در منازل و فروشگاه‌های کوچک قرار دارد. در مجموع ۴۸۲ هزارو ۵۱۳ صندوق در کل استان تهران وجود دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی‌ کمیته امداد استان تهران افزود: یکی از رویکردهایی که کمیته امداد در حوزه صدقات دارد، توجه و نگاهی است که به شیوه‌های نوین داریم.

سیف اضافه کرد: با همکاری بانک‌ها و مراکز مختلف شیوه‌های نوین را دنبال می‌کنیم و در حال حاضر به صورت فعال و تخصصی سامانه #۸۸۷۷* را داریم که علاوه بر اینکه قابلیت دریافت وجوه صدقات را دارد، در مناسبت‌های مختلف امکان دریافت وجوهات شرعی مردم  را دارد.

وی بیان داشت: کمیته امداد استان تهران تلفن گویای ۷۳۵۵  را دارد که دارای این قابلیت است تا انتقادات و نظرات مردمی را داشته باشد؛ضمن اینکه دریافت انواع وجوهات شرعی مثل صدقات، زکوات، اجرای طرح اکرام و محسنین، ایجاد اشتغال انجام شود و حدود ۱۶ گزینه دریافت وجوهات فعال هستند و به سامانه بانک هم ارتباط دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران درباره «میزان صدقات جمع آوری شده در سطح استان تهران»،گفت: براساس آمار هشت ماهه امسال حدود ۲۶ میلیارد تومان درآمد صدقات ما بوده که این فقط مربوط به عملکرد ثبت شده در دفتر استان تهران است.

سیف اضافه کرد: این مبلغ طبق نیازمندی که مددجویان تحت حمایت ما دارند در قالب‌های مختلف در هر منطقه تقسیم‌ می‌شود؛ برای نمونه اگر خانواده‌ای پشت نوبت جهیزیه باشد، مشکلات درمانی یا معیشت داشته باشد از این وجوهات برای این خانواده هزینه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.