جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی در بهارستان برگزار گردید

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان با حضور بیژن سلیمان‌پور فرماندار بهارستان، نیکنام مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تهران، غلامرضا آبکار دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی صبح امروز برگزار گردید.

آبکار در این جلسه علاوه‌بر تقدیر و تشکر از دستور تشکیل جلسه از سوی فرماندار بهارستان، بیان داشت: فعالیت‌های خوبی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در سال جاری و در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام شده است.

وی در ادامه با تشریح جزئیات فعالیت‌های انجام شده در سطح شهرستان، تبیین کرد: در فعالیت‌های مختلف به اهدای کتاب اقدام نموده‌ایم، از جمله سیزده آبان، روز جشن جام باشگاه‌های کتابخوانی، هفته کتاب و کتابخوانی، هفته فرهنگی، اجرای طرح دوشنبه‌های کتابخوانی با همکاری اداره بهزیستی، برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی در شهرستان با همکاری نهاد کتابخانه‌ها، مشارکت در برپایی مراسم نقد کتاب، برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب با همکاری ناشرهای فعال شهرستان و… بخشی از اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه می باشد.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان همچنین در راستای تشکیل کمیته ارتقاء فرهنگ مطالعه، پیشنهاداتی ارائه کرد که حسب اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی این موضوع در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد که با استقبال حداکثری اعضاء حاضر در جلسه روبه‌رو گردید.

گفتنی است که ساخت کتابخانه‌های جدید، تجهیز کتابخانه‌های موجود، اجرای طرح‌های یاوران کتاب و بهارستان خوانی از جمله دیگر تصمیمات و مصوبات جلسه مذکور می باشد.

لازم به ذکر است که درپایان این جلسه هریک از اعضاء حاضر در نشست، نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون موضوعات مطرح شده بیان کردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.