جزییات طرح اردوی جهادی هجرت 3 و طرح یاوران ولایت در شهرستان بهارستان

مدارس شهید فهمیده در قلعه میر ، صادق امامی در صالحیه ، علوی در گلستان و مدرسه نرجس در باغ مهندس مدارسی هستند که طرح هجرت 3 در آنها اجرا می شود . به گزارش پایگاه خبری تحلیل بهارستانه ، مرتضی بیگلری مسئول حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه 1 بهارستان درباره جزییات هجرت 3 و […]

مدارس شهید فهمیده در قلعه میر ، صادق امامی در صالحیه ، علوی در گلستان و مدرسه نرجس در باغ مهندس مدارسی هستند که طرح هجرت 3 در آنها اجرا می شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیل بهارستانه ، مرتضی بیگلری مسئول حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه 1 بهارستان درباره جزییات هجرت 3 و طرح یاوران ولایت به خبرنگار ما گفت :هرساله طرح جهادی هجرت در فصل تابستان اجرا می شود و جمعی از دانش آموزان بسیجی اقدام به رنگ آمیزی مدارس و تعمیرات میزها و صندلی کلاس ها می کنند.
مسئول بسیج دانش آموزی مدارس شهرستان بهارستان با بیان اینکه این طرح در مقطع دبیرستان انجام می شود، افزود : امسال چهار مدرسه برای اجرای طرح اردوی جهادی هجرت با هماهنگی آموزش و پرورش بر اساس نیازهای این مدارس انتخاب شده اند.
او بیان داشت : مدارس شهید فهمیده در قلعه میر ، صادق امامی در صالحیه ، علوی در گلستان و مدرسه نرجس در باغ مهندس مدارسی هستند که طرح هجرت 3 در آنها اجرا می شود .
وی یاد آور شد : این اردوها از 5 مرداد در قالب دو تیم 15 نفره آغاز شده و افراد در هر مدرسه به مدت 10 روز از ساعت 8 تا 12 ظهر کار می کنند.
وی با ذکراین که کار بین بسیج خواهران و برادران به صورت مشترک انجام می شود افزود : کارهای عمده را بسیج برادران و کارهای هنری توسط بسیج خواهران انجام می شود.
بیگلری در ادامه به کارهای فرهنگی صورت گرفته در این اردو اشاره کرد و گفت :در کنار کار جهادی ،اقامه ی نماز جماعت و برگزاری کلاس اخلاق زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین رضایی از جمله کارهای فرهنگی است که در این اردو صورت می گیرد.
مرتض بیگلری خاطر نشان کرد : البته در پایان اردو نیز یک اردوی تفریحی برای شرکت کنندگان در این اردو در نظر گرفته شده است.
مسئول حوزه بسیج دانش آموزی  هدف اصلی اجرای اردوی جهادی هجرت 3 را تامین معنویت دانست و ادامه داد : بستر سازی برای آموزش مدیریت جهادی ، آشنایی با مناطق شهرستان و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان هدف دیگر اجرای این اردو است.
بیگلری در ادامه به طرح یاوران ولایت اشاره کرد و گفت : در این طرح دانش آموزان نخبه یک آموزش 7 روزه تئوری در حوزه شهرستان و یک آموزش 3 روزه در اردو گاه شهید منتظری شهریار می بینند.
او با بیان این که این اردو از 27 تا 30 مرداد آغاز می شود تصریح کرد : از شهرستان بهارستان 70 نفر در سه مقطع فرمانده واحد ، نیروی انسانی واحد و فرهنگی واحد مقاومت آموزشگاه ها آموزش می بینند.
وی همچنین با اشاره به این که این دوره برای توانمند سازی مدیریتی است ، بیان داشت : در این دوره ها سعی می شود دانش آموزان با بسیج ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تهدیدها و فرصت ها و آسیب های فضای مجازی آشنا می شوند.

پایان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

۲ دیدگاه

  1. ح.ن پاسخ

    تشکر میکنیم از زحمات سایت بهارستانه و تلاش های جناب آقای بگلری مسوول محترم سازمان بسیج دانش آموزی شهرستان بهارستان

  2. صادق پاسخ

    با تشکر از شما