جزئیات اولین جلسه رسیدگی به تخلفات صندوق قرض‌الحسنه مهر امین و المهدی/ قاضی مقدس: مدیرعامل، هرکاری دوست داشته انجام داده است

نخستین جلسه رسیدگی به تخلفات صندوق قرض‌الحسنه مهر امین و المهدی با حضور ۱۵۷ نفر از مالباختگان در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، صبح روز گذشته با ریاست قاضی محسن مقدس اولین جلسه رسیدگی به تخلفات صندوق قرض‌الحسنه مهر امین و المهدی با حضور ۱۵۷ نفر از مالباختگان در سالن سجادیه نسیم شهر شهرستان بهارستان تشکیل شد.

بنابر این گزارش، ریاست شعبه ۱۰۳ کیفری دو دادگستری شهرستان بهارستان در ابتدای این جلسه با اشاره به هدف تشکیل آن، عنوان داشت: صندوق قرض‌الحسنه المهدی فاقد مجوز از بانک مرکزی است؛ به‌طوری که هیچ مجوزی برای تاسیس این شعبه وجود ندارد و فقط صندوق مهر امین دارای مجوز معتبر می باشد.

وی در ادامه با بیان جریان بررسی این پرونده، تشریح کرد: صندوق قرض‌الحسنه مهر امین با وجود اینکه دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی بوده است، اما در پرداخت وام‌های خود چهارچوب‌های لازم و قانونی را لحاظ نکرده است و همین امر موجب قانون شکنی‌هایی گردید.

مقدس همچنین در خطاب به متهمان این پرونده، اظهار داشت: شما برای رفع مشکلات خود، مبالغی که مردم در اختیار شما گذاشته بودند را با افراط و تفریط استفاده کرده‌اید.

وی وقتی متوجه شد به‌خاطر برداشتن یک نیوجرسی، اعضای هیئت مدیره ۱۴۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات به یک عضو شورای اسلامی شهر پرداخت کرده‌اند، گفت: شما اموال مردم را حیف و میل کرده‌اید؛ متاسفانه رئیس هیئت مدیره این صندوق هنوز سواد کافی برای مدیریت این صندوق را ندارد، به همین خاطر هر کاری دوست داشتند برای گردش کار انجام داده‌اند.

ریاست شعبه ۱۰۳ کیفری دو دادگستری شهرستان بهارستان باتاکید بر اینکه بانک مرکزی در برابر مجوزی که برای صندوق مهر امین صادر کرده است باید توضیح بدهد، تبیین کرد: اگر واقعا بانک مرکزی این صندوق را پذیرفته است باید طبق مقررات آن را با بانک دیگر ادغام کند تا پول مردم پرداخت شود.

وی خطاب به مالباختگان حاضر در این جلسه، اذعان داشت: شما هم دچار اشتباه شده‌اید؛ چون می بایست قبل از سپرده‌گذاری در این صندوق بیشتر تحقیق می کردید که آیا این صندوق توان سرمایه‌گذاری و ادامه حیات دارد یا خیر؟

قاضی مقدس درپایان یک ماه به مدیران این دو صندوق فرصت داد تا رضایت مالباختگان را جلب کنند و در این‌باره افزود: جلسه بعدی یک ماه دیگر برگزار می شود تا با بررسی بیشتر ابعاد این پرونده، رأی دادگاه صادر شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.