جریمه ۶۷ واحد صنفی در شهرستان بهارستان

رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان بهارستان گفت: ۶۷ پرونده گران‌فروشی و کم‌فروشی به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در بهارستان تشکیل شده که نانوایان و قنادان در راس آن‌ها قرار دارند.

به گزارش بهارستانه، علی اکبر حسینی رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان بهارستان با اشاره به انجام ۷۶۶ بازرسی از صنوف اظهار داشت: بازرسان دستگاه‌های نظارتی در شهرستان بهارستان بر بازار نظارت ویژه دارند و کالاهای اساسی در اولویت‌ این بازرسی‌ها قرار دارد.

وی افزود: در راستای نظم‌دهی و مقابله با گران‌فروشی و احتکار بازرسی‌های مشترک توسط تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و صنعت معدن انجام می‌شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت بهارستان در ادامه گفت: در دو هفته اخیر ۶۷ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف در زمینه گران‌فروشی و کم‌فروشی تشکیل شده است که نانوایان و قنادان در راس آن‌ها قرار دارند.

حسینی با بیان اینکه بیش از یک میلیارد ریال جریمه برای واحدهای صنفی متخلف صادر شده است ابراز داشت: هدف از نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی بررسی قیمت‌ها و جلوگیری از دپوی کالاها و اقلام ضروری و کنترل بر بازار است.

وی تصریح کرد: آمار بازرسی‌های انجام شده در شهرستان بهارستان مربوط به کالاهای اساسی و استراتژیک شامل فرآورده‌های پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ، مواد لبنی، شکر، روغن نباتی، برنج و نان بوده و پرونده متخلفان پس از تحقیقات تکمیلی جهت سیر مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی بهارستان قرار گرفته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان در پایان به مصرف ۲۰ تا ۶۰ درصدی سرانه کالاهای اساسی مردم بهارستان در سال اشاره و خاطرنشان کرد: در بهارستان کمبود کالاهای اساسی وجود ندارد و تمامی واحدهای صنفی و بازار از کالاهای مورد نیاز مردم اشباع شده است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.