جریمه ۲۵ هزار دلاری مسلح کردن پهباد در آمریکا

اداره فدرال هوانوردی آمریکا اعلام کرد افرادی که پهپادهای خود را در این کشور در مکان‌های عمومی به انواع سلاح مجهز کنند تا سقف 25 هزار دلار جریمه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از ونچربیت، اداره فدرال هوانوردی آمریکا اعلام کرد افرادی که پهبادهای خود را در این کشور در مکان های عمومی به انواع سلاح مجهز کنند تا سقف ۲۵ هزار دلار جریمه می شوند. برخی افراد در آمریکا با اتصال انواع اسلحه ها، بمب ها، تفنگ های آتش زا و برخی اقلام خطرناک دیگر به پهپادها برای دیگران مشکل ایجاد می کنند.

در اطلاعیه اداره فدرال هوانوردی آمریکا تصریح شده، چنین کاری ممنوع است، زیرا چنین کاری می تواند به سلامت دیگران آسیب بزند و نیز فرد متخلف مستلزم به پرداخت جریمه خواهد بود.

استفاده تجاری از پهباد در میان شرکت های تجاری رو به افزایش است و مجموعه هایی مانند آمازون، گوگل و غیره از پهباد برای تحویل انواع کالا استفاده می کنند. در عین حال ارتش، نیروهای پلیس و سازمان های اطلاعاتی آمریکا هم به طور گسترده از پهپاد استفاده می کنند.

اما پهبادها در برخی موارد باعث تاخیر یا لغو پروازها در فرودگاه های غیرنظامی شده اند و همین مساله تلاش ها برای قانون گذاری در زمینه استفاده از پهپادها را شدت بخشیده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.