بخشدار بخش بوستان:

جامعه علمی و صنعتی باید به پدافند غیرعامل مجهز شوند/ رعایت اصول پدافند غیرعامل نیاز یک جامعه ایمن به حساب می آید

بخشدار بخش بوستان گفت: بدون تردید رعایت اصول پدافند غیرعامل باعث دفع، خنثی یا کاهش تاثیر اقدامات آفندی و ایجاد یک جامعه ایمن می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدمحسن موسوی بخشدار بخش بوستان با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، اظهار داشت: با عنایت به گستردگی تهدیدات دشمنان به خصوص در حوزه سایبری، جامعه سالم می بایست نسبت به رعایت اصول پدافند غیرعامل اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
وی در ادامه رعایت اصول پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات نوین را از اصول داشتن جامعه‌ای ایمن و سالم برشمرد و تصریح کرد: بدون تردید رعایت این اصول باعث دفع، خنثی یا کاهش تاثیر اقدامات آفندی می شود و همچنین شرایط ممانعت از دستیابی به زیر ساخت‌ها و سرمایه‌های حیاتی جامعه از جمله غذا، انرژی، معادن  … را فراهم می آورد.

موسوی باتاکید بر روند ایجاد پدافند غیرعامل و اهمیت این موضوع در شرایط فعلی، عنوان داشت: پس از وقوع انقلاب صنعتی در قرن هجدهم در اروپا، پیشرفت‌های شگرفی در تمامی سطوح فناوری به وجود آمد، به گونه‌ای که دوران کنونی به ویژه دو دهه اخیر را عصر انقلاب سوم فناوری می نامند و این پیشرفت سریع علوم و فناوری نظامی در زمینه تولید انواع سلاح‌های آفندی باعث شده است تا بحث پدافند به ویژه دفاع غیرعامل و دستیابی به سلاح‌های پیشرفته آفندی و کنترل از راه دور جایگزین سلاح‌های سنتی شود.

وی همچنین به شرایط فعلی کشور و هجمه‌های سنگین استکبار جهانی به منظور نابودی ایران در حال توسعه و مستقل اشاره کرد و گفت: از آحاد جامعه به خصوص دانش آموزان و دانشجویان و جامعه علمی و صنعتی کشور انتظار می رود به این دستاورد مهم مجهز شوند.

بخشدار بخش بوستان درپایان باتوجه به لزوم حفظ وحدت و همدلی و ایجاد انسجام و آرامش در جامعه، افزود: درحال حاضر چنین موضوعاتی نخستین گام در راستای پدافند غیرعامل و مقابله با دشمنان به شمار می رود و مردم ما همواره در سخت‌ترین شرایط نظیر جنگ تحمیلی از نظام دفاع کردند و نمونه آن را در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه که خود یک پدافند غیرعامل بود به منصحه ظهور گذاشتند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.