جاده درختی شهرصالحیه برای تکمیل کمربندی اسلامشهر به رباط‌کریم از بین می رود

درختان جاده درختی شهرستان بهارستان به جهت تکمیل پروژه کمربندی اسلامشهر به رباط‌کریم درحال قلع و قمع شدن می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، درختان و فضای سبز هر منطقه جزو سرمایه‌های ارزشمند یک کشور و مردم به شمار می رود که حفظ و نگهداری از آن‌ها وظیفه تمامی مردم و مسئولین به ویژه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می باشد، چراکه درختان یکی از عوامل اصلی ادامه حیاط بشر می باشد.

گفتنی است که با وجود دلایل مذکور مبنی بر اهمیت درختان، تصاویری در فضای مجازی شهرستان بهارستان منتشر شده است که نشان می دهد نیروهای اجرای یک پروژه عمرانی، تعدادی از درختان جاده درختی شهرصالحیه را قطع کرده‌اند و اینطور که به نظر می رسد به زودی می بایست برای همیشه با جاده درختی انتهای صالحیه که خیلی از شهروندان با آن خاطره دارند، خداحافظی کنیم.

متاسفانه درختان این جاده زیبا در مسیر ساخت پروژه کمربندی بزرگ شهرستان اسلامشهر به شهرستان رباط‌کریم قرار گرفته و گویا مهندسان این پروژه هیچ راهی به جز قلع و قمع آن‌ها نمی توانند پیدا کنند که همین امر سبب نابودی بخش قابل توجهی از محیط زیست شهرصالحیه شده است.

بدون شک اهمیت درختان آن هم در شهرستانی نظیر بهارستان غیرقابل انکار می باشد اما باید گفت که ساخت این کمربندی نیز می تواند به شکل شگفت‌انگیزی به بخشی از مشکلات ترافیکی جاده ساوه پایان دهد و نظر افراد مختلف در خصوص الویت هر کدام از این دو مورد متفاوت می باشد.

در رابطه به کمربندی اسلامشهر به رباط‌کریم نیز باید گفت که این مسیر به کمربندی سوم تهران مشهور می باشد و از اتوبان آزادگان آغاز شده و با عبور از شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم به فرودگاه امام خمینی (ره) می رسد.

درپایان لازم به ذکر است که بهتر می بود در صورت عدم وجود امکان جابه‌جایی درختان جاده درختی، مسئولین احداث این پروژه اقدام به کاشت نهال در اطراف مسیر کمربندی نمایند تا هم پروژه مذکور ترافیک جاده ساوه را کاهش دهد و هم درختان قطع شده جایگزین شوند و مسیر کمربندی مذکور را نیز زیبا کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.