جابه‌جایی شبانه‌روزی بیش از ۲ میلیون زائر کم‌توان امام هشتم از ابتدای امسال

مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی اظهار کرد: به منظور تسهیل امر زیارت، بیش از 2 میلیون و 370 هزار زائر سالمند و ناتوان از ابتدای سال جاری تاکنون توسط خودروهای زائربر جابه‌جا ‌شده‌اند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، حمید حبیبی‌پور مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی بااشاره خدمات ارائه شده به زائران در ایام دهه کرامت گفت: به منظور تسهیل امر زیارت، بیش از ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار زائر سالمند و ناتوان از ابتدای سال جاری تاکنون توسط خودروهای زائربر جابه‌جا ‌شده‌اند.

استقرار خودرو‌های برقی و صندلی‌چرخدار در ورودی‌های مختلف برای رفاه زائران

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی اماکن متبرکه و طولانی شدن مسیرها تا روضه منوره و به منظور رفاه حال زائران به ویژه افراد سالمند و معلول که توان حرکتی مناسبی ندارند، علاوه بر استقرار صندلی‌های چرخدار در تمامی ورودی‌های حرم مطهر خودروهای زائربر نیز برای تردد در صحن‌های حرم مطهر بکار گرفته شده است.

ارائه خدمات به صورت شبانه‌روزی

مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی از ارائه خدمات برای جابجایی زوار در اطراف حرم خبر داد و گفت: در حال حاضر ۷۰ دستگاه ماشین برقی در سطح اماکن متبرکه و همچنین در دوربرگردان‌های اطراف حرم وظیفه انتقال زائران سالمند و ناتوان را بر عهده دارند و در ورودی‌‌های اصلی حرم مطهر نیز به صورت شبانه روز به افراد سالمند و کم توان خدمت‌رسانی می‌کنند.

حضور ۳ هزار خادمیار افتخاری برای خدمت به زائران

حبیبی‌پور با تأکید بر این‌که رفاه زائران سالمند و کم‌توان همواره یکی از دغدغه‌های اصلی معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی است، گفت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار خادمیار افتخاری به صورت چرخشی در بخش صندلی چرخدار و زائربر خدمت‌رسانی می‌کنند.

فعالیت سرویس‌‌های حمل و نقل از همه ورودی‌های حرم

مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: این خودروها به صورت شبانه‌روزی در مسیرهای باب الرضا(ع) به صحن کوثر، دوربرگردان نواب صفوی، بست شیخ حر عاملی به بست شیخ طبرسی، بست شیخ طبرسی به بست شیخ طوسی، دور برگردان شیخ طبرسی و مسیر باب الجواد(ع) به ورودی صحن جمهوری اسلامی مشغول سرویس‌دهی به زائران هستند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.