مدیرعامل صندوق حمایت از بخش کشاورزی بیرجند خبر داد

ثبت جهانی عسل عناب و زرشک تا سال ۲۰۱۹/ صادرات پودر زرشک خراسان‌جنوبی به انگلیس

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند گفت: عناب و زرشک استان ثبت جهانی شده و از گل این دو محصول نیز عسل تولید می‌شود و اگر زیرساخت‌های لازم صورت بگیرد تا سال 2019 هم عسل عناب و هم عسل زرشک ثبت جهانی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، حامد نخعی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران در نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد اظهار داشت: یکی از اهداف اساس‌نامه‌ای صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی حمایت از برندسازی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی است.

وی گفت: در این راستا نیز نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد فرصت خوبی برای معرفی برندهای حوزه کشاورزی و صنایع غذایی است تا محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دهند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند افزود: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در بیرجند ۶ تعاونی و تشکل برند برای نمایشگاه فعال کرد و در معرفی حبه عناب و پودر زرشک فعالیت خوبی انجام می‌شود.

نخعی تصریح کرد: همچنین عناب و زرشک استان ثبت جهانی شده و از گل این دو محصول نیز عسل تولید می‌شود و اگر زیرساخت‌های لازم صورت بگیرد تا سال ۲۰۱۹ هم عسل عناب و هم عسل زرشک ثبت جهانی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید به لحاظ کیفیت این دو محصول را به جایگاه واقعی آنکه اول تا سوم جهان است، برسانیم، ادامه داد: همچنین پودر زرشک استان به انگلیس صادر می‌شود و حبه انار نیز وارد بازار شده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند با بیان اینکه محصولات جانبی استان وضعیت خوبی دارد، خاطرنشان کرد: با همت مسؤولان برخی از محصولات استان در نمایشگاه نوروزگاه ایران معرفی می‌شود.

نخعی اظهار کرد: امیدواریم در حوزه نمایشگاه‌های خارجی هم فعالیت پررنگ داشته باشیم، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی وظیفه آن بازارسازی و بازاریابی محصولات است.

وی افزود: عناب و زعفران خواص درمانی و غذایی بسیاری دارند اما در بسته‌بندی آن باید تلاش شود، تهیه یک خط تولید و بسته‌بندی باکیفیت نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.