تیموشنکو به اعتصاب غذای خود پایان داد

رهبر اپوزیسیون اوکراین در پی درخواست هواداران خود، اعتصاب غذای 12 روزه اش را شکست. به گزارش بهارستانه، “یولیا تیموشنکو” پس از 12 روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. بر این اساس این اقدام رهبر اپوزیسیون اوکراین، در پی درخواست هواداران وی انجام گرفته است. اعتصاب غذای تیموشنکو در واکنش به مخالفت “ویکتور یانوکویچ” […]

رهبر اپوزیسیون اوکراین در پی درخواست هواداران خود، اعتصاب غذای 12 روزه اش را شکست.

به گزارش بهارستانه، “یولیا تیموشنکو” پس از 12 روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. بر این اساس این اقدام رهبر اپوزیسیون اوکراین، در پی درخواست هواداران وی انجام گرفته است.

اعتصاب غذای تیموشنکو در واکنش به مخالفت “ویکتور یانوکویچ” رئیس جمهوری اوکراین با امضای توافقنامه همکاری با اتحادیه اروپا آغاز شد. تصمیم یانوکویچ که گفته می شود در پی فشارهای روسیه اتخاذ شده، موجی از اعتراضات ضددولتی را طی روزهای گذشته در اوکراین به راه انداخته است.

تیموشنکو نخست وزیر سابق اوکراین از سال 2011 و با به جریان افتادن پرونده اتهامات مالی وی، در زندان به سر می برد و تنها در رابطه با یکی از این پرونده ها به 7 سال زندان محکوم شده است. گفتنی است مقامات اتحادیه اروپا از جمله منتقدان جدی زندانی شدن تیموشنکو بوده و بارها خواستار آزادی و اعزام وی به اروپا برای درمان شده اند.

منبع:مهر

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.