تکرار ادعاهای هیلی درباره موشک یمنی‌ها؛ آمریکا خواستار اتخاذ اقداماتی علیه ایران شد

نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شده است که موشک شلیک‌ شده از یمن به کاخ پادشاهی در پایتخت عربستان تمامی نشانه‌‌های حملات قبلی را دارد که با کمک سلاح‌های ارسالی ایران انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از «اسکای‌نیوز»، بعد از دومین شلیک موفقیت‌آمیز موشک بالستیک یمنی‌ها به ریاض، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر در قامت وکیل مدافع سعودی‌ها ظاهر شد و با این ادعا که موشک شلیک‌ شده به کاخ پادشاهی «الیمامه» نشانه‌های موشک ایرانی را دارد، از تلاش‌ها برای برداشتن گام‌های ضد ایرانی در شورای امنیت دم زد.

عصر دیروز ساعاتی پس از حمله موشکی ارتش یمن به کاخ پادشاهی الیمامه در ۱۲ کیلومتری مرکز ریاض، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، خواستار اقدام شورای امنیت در قبال این حمله شد.

 هیلی مدعی شد: «این موشک شلیک‌ شده در برگیرنده تمامی نشانه‌های مشابه با حملات پیشین به‌وسیله تسلیحات ارسالی از طرف ایران است.»

هیلی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود افزود: «ما باید به‌طور مشترک دست به اقدام بزنیم تا جنایت‌های تهران مشخص شود… باید دست به هر کاری لازم است بزنیم، تا آن‌ها پیام را دریافت کنند. اگر این کار را نکنیم، ایران، جهان را به یک بحران منطقه‌ای عمیق‌تر خواهد کشاند.»

این دیپلمات آمریکایی اضافه کرد: «با شماری از دوستان در شورای امنیت در حال همکاری برای پیدا کردن گزینه‌های لازم جهت افزایش فشارها بر ایران هستیم.»

هیلی، پنجشنبه هفته گذشته نیز با برگزاری یک کنفرانس خبری مضحک در پایگاهی نظامی، لاشه و تصاویری از اجزای باقی‌مانده موشک شلیک‌شده یمنی‌ها به سمت فرودگاه «ملک خالد» در حومه ریاض، را به نمایش گذاشت.

وی با ادعای اینکه این لاشه‌ها و تصاویر، از موشک پرتاب شده از یمن به فرودگاه بین المللی ملک خالد در شهر ریاض است، با تکرار ادعای مردود آمریکا گفت: «کارشناسان نظامی ما به این نتیجه رسیدند که موشک پرتاب شده به سمت ریاض، ایرانی بوده است.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.