تکاپوی اسرائیل و آمریکا برای مقابله با انتشار لیست سیاه سازمان ملل

اسرائیل و آمریکا برای مقابله با انتشار لیست سیاه سازمان ملل از شرکت‌هایی که در کرانه باختری فعالیت می‌کنند، به تکاپو افتاده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به موعد انتشار لیست سیاه سازمان ملل از شرکت‌هایی که به‌طور غیرقانونی در شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری فعالیت می‌کنند، مقامات اسرائیلی و آمریکایی به تکاپوی بیشتری برای مقابله با آن افتاده‌اند.

دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» و رژیم صهیونیستی به نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» تلاش می‌کنند مانع انتشار این لیست شوند زیرا درپی آن، کمپانی‌های بزرگ جهانی دیگر با آن شرکت‌ها معامله و تجارت نخواهند داشت.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی، با اینکه نام این کمپانی‌ها علنی نشده اما حدود ۱۰۰ شرکت شامل سوپرمارکت‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های امنیتی و حتی رستوران‌های زنجیره‌ای معروف در بین آنها دیده می‌شود.

این فهرست شرکت‌ها به دستور شورای حقوق بشر سازمان ملل در مارس ۲۰۱۶ و به عنوان بخشی از تحقیقات درباره تاثیرات شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری بر زندگی فلسطینیان، جمع‌آوری شد.

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به آسوشیتدپرس گفت اسرائیل هرکاری که بتواند انجام می‌دهد تا این لیست منتشر نشود.

«هثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اخیرا تاکید کرده بود که انتشار چنین لیست سیاهی از شرکت‌های اسرائیلی-آمریکایی، را «غیرسازنده» می‌دانند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.