بار دیگر حصار تحریم‌ها در هم شکست

تولید دستگاه پلاسمومتری با ۴۰درصد کاهش هزینه توسط مخترع جوان کرمانی

مخترع جوان گفت: تحریم ها نه تنها برای ایران عزیزمان محدودیت و ممنوعیت ایجاد نکرد، بلکه جوانان اقشار مختلف را به تولید و خود کفایی در زمینه های متفاوت رساند و بار دیگر ثابت کرد که هیچ مانعی برای حرکت ما، هم سو با پیشرفت اسلامی وجود ندارد.

به گزارش بهارستانه به نقل از دانا؛ مصطفی رضایی نوآور و مخترع جوان استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: دست به ساخت دستگاهی زدیم که از آن در نیروگاه ها جهت تولید فرآورده های کنستانتره زغال استفاده می شد که نمونه ی مشابه آن قبلا از روسیه با قیمت بالا وارد می گشت اما تحریم ها ورود دستگاه و قطعات آن را ممنوع کرد ، به همین علت برآن شدیم تا با ساخت و مونتاژ دستگاه در ایران نیاز خود را برطرف نماییم.

رضایی درباره ی کاربرد این دستگاه اذعان کرد: کنترل پلاسمو متری در فرآورده‌های کنستانتره زغال سنگ بسیار حائز اهمیت است و از مجموع زغال سنگ حاصله با سنگ آهن ، تولید آهن خالص در کارخانه های ذوب آهن اصفهان صورت می گیرد.

این دانشجوی فوق لیسانس رشته ی الکترونیک درباره ی صرفه ی اقتصادی دستگاه ساخته شده اظهار کرد: دستگاه پلاسمومتری علاوه بر کاهش هزینه تا سقف ۴۰ درصد، در انرژی و سیستم مکانیک صرفه جویی کرده و در نهایت بار دیگر به دنیا ثابت شد که با وجود تحریم ها ما می توانیم بدون نیاز به واردات برد و قطعات ، از توان فکری بهره گیری و به خود کفایی برسیم.

وی افزود: قطعات این دستگاه و برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری آن را از شهر تهران خریداری کرده و در خود کرمان مونتاژ کردیم و برد الکترونیکی آن را ابداع نمودیم.

این مربی حلقه ی صالحین برآورد قیمت این دستگاه را بین ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰ دانست و اعلام کرد: نمونه ی مشابه آن در اصفهان با قیمت ۶ میلیون تولید شده که تفاوت آن با دستگاه تولیدی ما در امکانات بیشتر و دیجیتالی بودن آن است.

وی در پایان خاطر نشان کرد که ۶ سفارش برای ساخت دستگاه وجود دارد و کارخانه ی قطران کرمان و ذوب آهن اصفهان درخواست همکاری با آنان را دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.