رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان:

توسعه فرهنگ مطالعه کتاب امری بسیار مهم است/ ترویج کتابخوانی در شکوفایی ذهن نسل آینده بسیار تاثیرگذار است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امری بسیار مهم و تاثیرگذار در توانمندسازی و شکوفایی ذهن نسل آینده می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان باتاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه امروز، اذعان داشت: درحال حاضر توسعه فرهنگ مطالعه کتاب امری بسیار خطیر به نظر می رسد که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه آینده جامعه به دست فرزندانی خواهد بود که باید با سلاح علم و دانش و آگاهی مدیریت سرزمین‌مان را به دست گیرند، تصریح کرد: بنابر همین دلایل می بایست مسیری را هموار کنیم تا آینده‌سازان ایران زمین به بهترین شکل توانمند شوند.

آبکار در رابطه تاثیر به سزای کتاب و کتابخوانی در رشد کودکان و نوجوانان کشور، اظهار داشت: بدون شک یکی از مهم‌ترین ابزار در جهت توانمندسازی و شکوفایی ذهنی نسل آینده تشویق، ترغیب و هدایت آنان به سوی انس‌گیری با کتاب و کتابخوانی می باشد.

وی همچنین به برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این می باشد که همزمان با برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی کودکان از حضور اساتید، نویسندگان و فعالان حوزه کتاب کودک بهره‌مند شویم تا از اندوخته‌های آن‌ها به بهترین شکل کودکان شهرستان را با مقوله کتاب و کتابخوانی آشنا نماییم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه در مرحله اول در نخستین برنامه از شهرام شفیعی معروف به سفیر لبخند بچه‌ها دعوت شد، خاطرنشان کرد: سفیر لبخند کودکان در برنامه‌ای که با همکاری و مساعدت عباس شوندی شهردار نسیم شهر برای دوستداران کتاب و کتابخوانی برگزار شد حضوریدا کرد و برنامه خوبی در سطح شهرستان به اجرا در آمد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.